Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > Poznajemy historię książki w Bibliotece nr 44
Poznajemy historię książki w Bibliotece nr 44

24 i 25-go kwietnia 2012 r. gościliśmy w naszej bibliotece 4 klasy ze szkoły podstawowej z Piaseczna.

Dzielni czwartoklasiści musieli zmierzyć się w bardzo krótkim czasie z trudnym zagadnieniem historii książki.

Przy pomocy licznych rekwizytów - podpowiedzi oraz książek układaliśmy wspólnie oś czasu, na której zaznaczaliśmy wybrane, ważne momenty w rozwoju pisma i książki, i to zarówno te naprawdę przełomowe, jak i te ciekawostkowe.
Temat był poważny, ale zabawa świetna. Czy wiecie, że ołówek (w takim kształcie, w jakim znamy go obecnie) pojawił się dopiero w 1795 roku? Opatentowano go zresztą znacznie później!