Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > Spotkanie z Cathy Cassidy w Wypożyczalni nr 97 - relacja
Spotkanie z Cathy Cassidy w Wypożyczalni nr 97 - relacja

10-maja 2012 roku odbyło się spotkanie z angielską autorką książek dla młodzieży Cathy Cassidy.

Chętnych było tak wielu, że musieliśmy skorzystać

z uprzejmości Wypożyczalni nr 97 Centrum Informacji

im. Jana Nowaka Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178a.

Na spotkanie stawili się czytelnicy trzech śródmiejskich bibliotek dla dzieci i młodzieży: w sumie ponad 100 osób.

Cathy Cassidy jest autorką m.in. książek o Daizy Star dla młodszej młodzieży oraz "Anielskiego tortu" dla trochę starszych. Obecność i aktywność chłopców udowodniła jednak, że nie są to książki tylko dla dziewczyn!
Pisarka najpierw opowiadała o swoich książkach, o tym, jak i dlaczego pisze, co lubi (z kwiatów - najbardziej konwalie), za czym nie przepada...
Później pytania zadawała młodzież - o pomysły na nowe książki, o bohaterów, a także o życie prywatne.

Cathy Cassidy z wielkim wdziękiem -

jest przesympatyczną osobą!!! - odpowiadała i rozdawała pamiątkowe "bransoletki przyjaźni", a później również autografy. Chętnie pozowała do zdjęć. Niewątpliwie, ma świetny kontakt ze swoimi Czytelnikami, co widać choćby po ilości jej fanów na Facebooku i zamieszczanych tam przez nią postach. Tym przyjemniej było słuchać pochwał o naszych dzieciach.

Pani Cassidy była nimi zachwycona!
Nie bez przesady można więc stwierdzić, że spotkanie było bardzo udane.