<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > Powiślenia w Bibliotece dla Dzieci nr 44
Powiślenia w Bibliotece dla Dzieci nr 44

24 września 2011roku.

 

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w Powiśleniach - festiwalu, którego celem jest prezentowanie ciekawych miejsc Powiśla. W tym roku naszym motywem przewodnim były gry. Robiliśmy gry planszowe, karty do gry, graliśmy w jengę, scrabble, chińczyka, warcaby.

 

Odbyły się też teleturnieje:  Bilion Jeży oraz Biblio Lada.
Bilion Jeży to zabawa,
podczas którego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o książkach.
W Biblioladzie  pytaliśmy, jak najczęściej odpowiadali ankietowani (przepytani przez nas wcześniej o sprawy dotyczące bibliotek i książek), natomiast w finale, jak najczęściej odpowiadali bibliotekarze. Było dużo śmiechu. Wiemy już też, między innymi, że ulubioną zupą bibliotekarzy jest pomidorowa!

Odwiedziło nas też dużo osób biorących udział w miejskiej grze o Powiślu, zorganizowanej przez Dom Kultury na Łazienkowskiej - naszego wspaniałego partnera w Partnerstwie dla Powiśla. Obiecali, że nas jeszcze odwiedzą - nawiązaliśmy więc sporo nowych znajomości. Zabawa była przednia, przyjaciele Biblioteki nie zawiedli, domowe ciasta znalazły uznanie - jednym słowem - bardzo udana sobota! Już szykujemy się na czwartą edycję Powiśleń!