Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 39, ul. Przechodnia 2 > "W grudniu na dywaniku i nie tylko..." w Bibliotece nr 39 - relacja
"W grudniu na dywaniku i nie tylko..." w Bibliotece nr 39 - relacja

W grudniu na dywaniku i nie tylko

W bibliotece,  po krótkiej przerwie  zagościły na nowo "Dywanowiska", nasze czwartkowe spotkania z młodymi Czytelnikami.

W grudniu było u nas  Mikołajkowo..., choinkowo..., bożonarodzeniowo.

W czasie pierwszego spotkania dzieci z chęcią wysłuchały opowieści świątecznych; same opowiadały, jak z bliskimi przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, następnie wszyscy wzięli się za produkcję pięknego i najdłuższego w bibliotece łańcucha choinkowego - jak za dawnych lat. Było mnóstwo radości i przyjemności ze wspólnej pracy. Na koniec wszyscy wspólnie ubraliśmy naszą biblioteczną choinkę. W świątecznym łańcuchu prezentowała się cudnie !
Na kolejnym przedświątecznym  spotkaniu dywanowiskowym  czytaliśmy  książkę Astrid Lindgren "Boże Narodzenie w Bullebryn". A że Święta tuż, tuż robiliśmy piękne karty bożonarodzeniowe z życzeniami dla bliskich. Świąteczne kartki  pięknie się udały.
A żeby nie było nudno, w grudniu odwiedziła nas  klasa Ic z SP 220, by posłuchać o zwyczajach świątecznych i wspólnie poczytać książki bożonarodzeniowe. By było ciekawiej, dzieciaki robiły bombki świąteczne, które zabrały ze sobą.