Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 38, ul. Śliska 3 > Bajkowe wakacje 2014 w Bibliotece nr 38 – relacja
Bajkowe wakacje 2014 w Bibliotece nr 38 – relacja

Na początku wakacji stanęliśmy przed trudnym zadaniem spakowania naszych plecaków, toreb
i walizek. Zdania były podzielone co warto ze sobą wziąć a czego brać nie należy.
Znaleźli się wśród nas minimaliści i ich przeciwnicy. Wreszcie udało się …
i w drogę!

Ci którzy nie wyjeżdżali, byli mile widzianymi gośćmi w naszej Bibliotece w której tym razem prym wiodły postacie ze znanych bajek
i baśni. Natalka, Michał, Oliwka i Patryk sprostali mega trudnym literackim zagadkom. Anita i Amelka wymyśliły quiz o swoim ulubionym Scooby-Doo. Poza tym lepiliśmy z plasteliny, rysowaliśmy i malowaliśmy, a z papierowych talerzyków powstali: kot Bonifacy, królewicz i księżniczka – obydwoje zaklęci w żaby oraz król Lew.

Wspólnymi siłami ułożyliśmy puzzle. Długo piętrzyła się przed nami góra
260 małych elementów, zanim wyłonił się z niej portret pewnego chłopca.
Przypominacie sobie jakiej bajki był bohaterem?