Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 24, ul. Świętojańska 5 > Kronika styczniowych spotkań kominkowych
Kronika styczniowych spotkań kominkowych PDF Drukuj Email
czwartek, 07 stycznia 2010

Na pierwszych w 2010 roku Spotkaniach kominkowych

czytaliśmy i oglądaliśmy Wyprawę pana Maluśkiewicza

(tekst Julian Tuwim, ilustracje Bogdan Butenko ),

a potem robiliśmy łódeczki i wieloryba.

14 stycznia poznaliśmy Opowieści do poduszki  Wojciecha Widłaka. Oczywiście robiliśmy też  origami. Tym razem były to żurawie, które potem udekorowały bibliotekę.

21 stycznia czytaliśmy fragmenty książki Ferdynand Wspaniały Ludwika Jerzego Kerna, a potem robiliśmy origami – psy i paszczaki.  Origami, jak zwykle, doskonale połączyło pokolenia -  robili mali chłopcy i …całkiem już duże „dziewczynki”. Zmęczeni gimnastyka palców tatusiowe – oddali się lekturze.

Na ostatnim styczniowym spotkaniu poznaliśmy baśń o Królowej Śniegu. Następnie razem z naszym gościem -  panią Beatą  robiliśmy ryżowo-brokatowe wyklejanki.