Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 24, ul. Świętojańska 5 > Fotorelacja z październikowych Spotkań kominkowych
Fotorelacja z październikowych Spotkań kominkowych PDF Drukuj Email
czwartek, 25 października 2007

Kronika „Spotkań Kominkowych dla Bardzo Młodych Czytelników”

Od 27 września 2007r. w każdy czwartek o godzinie 17.30 spotykamy się na „Kominkowych spotkaniach dla bardzo młodych czytelników” Pierwszym tematem naszych rozmów były koty, a głównym gościem biały Kiciuś biblioteczny.  Wspólnie przypomnieliśmy sobie przygody  Filemona, Bonifacego i Filonka Bezogonka, a także poznaliśmy nowych książkowych kocich przyjaciół – Zofię, Gieńka i Hermana. Na zakończenie każdy opowiadał o swoim kocie, albo o kocie, którego chciałby mieć.
4 października  kontynuowaliśmy kocie opowieści. Pani Iza opowiedziała o swojej Koczilli, potem oglądaliśmy zdjęcia i rysunki kotów,  a  na koniec odbyły się zajęcia origami. Z dwóch kwadratów każdy mógł zrobić sobie kota, a niektórzy zrobili także muchę...
W kolejny czwartek bawiliśmy się na „Prywatce u Puchatka”.  Najpierw przygotowaliśmy „puchatkowe” dekoracje, potem tańczyliśmy w rytm „Starego niedźwiedzia”, następnie wyczarowaliśmy w  artystycznej kuchni kolorowe torty i marchewki, a potem…  czekała nas niespodzianka!
18 października  spotkaliśmy się na „Książkowych  i nie tylko opowieściach  o psach, ich zwyczajach i niesamowitych przygodach”. Zabawy i opowieści były ciekawe, ale największym hitem okazało się rozpoznawanie zapachów. Większość bawiła się dobrze, ale niektórzy (może bardziej nieśmiali) woleli obserwować wydarzenia zza pleców taty.
W czwartek, 25 października  ćwiczyliśmy naszą wyobraźnię i  każdy musiał się zastanowić, jak wyglądałoby jego  życie, gdyby był psem.  Nie było to łatwe, ale pewnej dziewczynce  tak się spodobało, że zaczęła chodzić na czworaka. Hau, hau… do następnego spotkania