Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23, ul. Nowy Świat 47A > Kubusiowe czary mary "Basia i Biblioteka" - w Bibliotece nr 23 - 9.05.2017 - relacja

W dniu 9 maja podczas Tygodnia Bibliotek naszą Bibliotekę odwiedziły 3-latki z pobliskiego Przedszkola. Kilkoro z nich, było już wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy czytaniem książki Zofii Staneckiej pt. „Basia i Biblioteka”. Następnie w przystępny sposób przedszkolaki dowiedziały się o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Jak zwykle nasze spotkanie zakończyły się pracą plastyczną - tym razem powstały przecudne zakładki do książek.