Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23, ul. Nowy Świat 47A > Spotkanie z cyklu Kubusiowe czary mary : "Mały odkrywca - w świecie iluzji i złudzeń" w Bibliotece nr 23 - relacja
Szóste spotkanie z cyklu "Kubusiowe czary mary" odbyło się w piątek 13 czerwca.
Tym razem Mali Odkrywcy próbowali odnaleźć się w świecie iluzji i złudzeń optycznych oraz doświadczalnie poznali co to jest aerodynamika, zbudowali poduszkowiec, zdmuchnęli płomień ukryty za butelką, zrobili balonowy szaszłyk, utopili nurka, stworzyli własny wir, znaleźli punkt równowagi, zmierzyli się z siłą tarcia, z hukiem wyczarowali dym, bez użycia zapałek rozniecili ogień i posłali rakietę w kosmos.

Jednym słowem było wystrzałowo i wybuchowo a czasami trochę mokro. Publiczność i humory dopisały.

Na kolejne spotkanie z eksperymentami zapraszamy już po wakacjach.