Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 19, ul. Litewska 11/13 > „Zimy rozgrzewanie - Piec” - spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - relacja
Grudzień kojarzy się z mrozem i śniegiem więc na spotkaniach "Bajki na podwieczorek" postanowiliśmy zimę trochę ocieplić. Grudniowy cykl spotkań nazwaliśmy "Zimy rozgrzewanie". Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 3 grudnia i nosiło tytuł "Piec" czytaliśmy książkę Marii Kruger pt. "Toruńskie pierniki", a potem sami  robiliśmy pierniczki.
„…Czeladnik w nocy przy dzieżach się krzątając, ciasto dziwnie przyprawia miodem złocistym, a potem w formy co najpiękniejsze je nakłada i do pieca wsuwa.”