Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 19, ul. Litewska 11/13 > „Co nieco o skrzatach - Skrzaty” - spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - relacja

Listopadowe "Bajki na podwieczorek" postanowiliśmy poświęcić skrzatom. Nazwaliśmy nasz cykl "Co nieco o skrzatach". 5 listopada poznaliśmy skrzaty rodzaju męskiego, a wiedzę o nich zaczerpnęliśmy z książki Wila Huygena pt. "Skrzaty"

„Dorosły skrzat rodzaju męskiego waży 300 gramów. Jest 7 razy silniejszy od człowieka. Nosi spiczastą czerwoną czapkę. Broda siwieje mu dużo wcześniej niż włosy. Jeszcze przed ślubem skrzat własnoręcznie buduje i wyposaża dom”