Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 19, ul. Litewska 11/13 > "Jak łomżyńskie wiedźmy wyniosły się z miasta" - spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” - relacja

27 lutego 2014 roku na czwartkowym spotkaniu z cyklu „Bajki na podwieczorek" rozmawialiśmy o wiedźmach. Szczególnie zainteresował nas temat   "Jak łomżyńskie wiedźmy wyniosły się z miasta"

Początek opowieści był taki:

„Obecnie mało kto wie, że w pewnej odległości od prastarego łomżyńskiego grodu leżało wzgórze, od dawien dawna zwane przez puszczaków Łysą Górą…”

Najpierw zrobiliśmy podobizny wiedźm, a potem wysłaliśmy je na miotłach na Łysą Górę.