Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 19, ul. Litewska 11/13 > Ciumki i Warszawa - spotkanie z Pawłem Beręsewiczem w Bibliotece nr 19
Ciumki i Warszawa - spotkanie z Pawłem Beręsewiczem w Bibliotece nr 19

“Ciumki i Warszawa” to temat spotkania jakie odbyło się 11 marca 2011 roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 19. Naszym gościem był autor książek dla dzieci Paweł Beręsewicz.

Paweł Beręsewicz urodził się w 1970 roku w Warszawie. Jest autorem opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, a także tłumaczem i leksykografem. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim i przez dłuższy czas uczył angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana. Od 2004 roku współpracuje z krakowskim wydawnictwem Skrzat. Nakładem tego wydawnictwa ukazały się między innymi: „Lalki Dorotki” (2004) i „Wieści domowe” (2005), wierszowana bajka „Akcja ratunkowa” (2005), zbiory opowiadań „Co tam u Ciumków?” (2005) i „Pan Mamutko i zwierzęta” (2006) oraz powieść „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” (2005). „Ciumkowe historie w tym jedna smutna” (2007) to kontynuacja przygód rodziny znanej z „Co tam u Ciumków?”.
źródło: http://www.gandalf.com.pl/a/beresewicz-pawel/