Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 10, ul. Anielewicza 2 > "60-lecie Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10" - relacja z imprez jubileuszowych
"60-lecie Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10" - relacja z imprez jubileuszowych PDF Drukuj Email
piątek, 26 września 2008
Dnia 26 września 2008 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 10 obchodziła jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji zorganizowano szereg imprez:
  • 22 września odbyło się spotkanie autorskie z Wandą Chotomską. Dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli wysłuchały kilka wesołych wierszyków m.in.: "Dlaczego cielę ogonem miele?", "Hipopotama", "Kurcze blade", "Mazurka", "Zapiekankę rapowankę". Nie lada atrakcją była możliwość pozowania do zdjęć pamiątkowych w towarzystwie pani Wandy Chotomskiej.

• 23 września w bibliotece gościł Grzegorz Soszka, który pokazał dzieciom egzotyczne owady ze swojej hodowli.

• 24 września wystąpił Robert Fleming, który zaprezentował pokaz iluzjonistyczny. Dzięki niemu tego dnia królowała w bibliotece  tajemnicza magia. Przed widzami ożywały przedmioty, znikały monety, a kolorowe zwierzątka skręcone z baloników rozśmieszały wszystkich gości.

• 25 września artyści Estrady Pana Pomidora przedstawili barwny, pełen humoru spektakl wg. Jana Brzechwy pt. "Kłopoty króla Borowika".

• 26 września odbyła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście z Zarządu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy-Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, pracownicy filii Bibliotek Dzielnicy Śródmieście, czytelnicy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za miłe słowa i życzenia.

Do 31 października 2008 roku w Bibliotece można oglądać mini wystawę zdjęć z działalności placówki.