Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 10, ul. Anielewicza 2 > Kwietniowa Czytodajnia w Bibliotece nr 10 - relacja
Kwietniowa Czytodajnia w Bibliotece nr 10 - relacja

Książki, które były tematem zajęć  to "Sam i Dave kopią dół" Mac Burnett oraz "Przyjęcie dla motyli" Ruth Krauss. Bardzo ciekawe historie, dzięki którym wiemy co zrobić, kiedy chce się krzyczeć?
Oczywiście trzeba znać krzykliwą piosenkę. Podobnie jak smutną minę, kiedy pragniemy o coś poprosić lub gdybyśmy spotkali na swojej drodze krokodyla. Wiemy też, że niektóre słowa mają magiczną moc, na przykład hasło "załoga łóżka na pokład!", które jest przyjemniejsze niż "pora spać". Pojawiło się wiele pytań, na które sami musieliśmy znaleźć odpowiedź, chociaż dyskretne podpowiedzi znajdowały się w ilustracjach. A możliwości było sporo.

Były też wiosenne obrazki, które posłużą do stworzenia bibliotecznej galerii.