Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 6, ul. Dzika 4 > „Fonsito i księżyc” Mario Vargas Llosa
„Fonsito i księżyc” Mario Vargas Llosa

Fonsito zakochał się w najpiękniejszej koleżance z klasy i bardzo chciałby ją  pocałować. Zbiera się na odwagę i prosi ją o zgodę na pocałunek. Niestety Nerida postawiła praktycznie niemożliwy do spełnienia warunek. Chłopiec może pocałować ją w policzek tylko wtedy, gdy podaruje jej księżyc z nieba. Biedny Fonsito początkowo przyjął to jako odmowę, ale jednak nie przestawał myśleć jak podołać temu wyzwaniu. Długo wpatrywał się w księżyc, aż nagle wpadł na bardzo prosty acz przebiegły pomysł, jak spełnić życzenie Neridy.

Ta historyjka przekonuje nas, że każde marzenie może się spełnić, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, można to osiągnąć, nawet gdy początkowo wydaje się to nierealne. Trzeba tylko bardzo chcieć, bardzo się starać, nigdy się nie poddawać i wierzyć w siłę miłości. Opowieści Llosy niebywałego, wręcz baśniowego klimatu nadaje przepiękna i niebanalna szata graficzna książki.