Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 6, ul. Dzika 4 > Spotkanie autorskie z Natalią Usenko w Bibliotece nr 6
Spotkanie autorskie z Natalią Usenko w Bibliotece nr 6
10 maja 2011 roku,  w ramach Tygodnia  Bibliotek,  odbyło się w naszej  bibliotece spotkanie autorskie z Natalią Usenko - znaną poetką, pisarką i tłumaczką książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Warszawie. Autorka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Z książeczki Wiersze dla mojej córeczki, Wiersze dla mojego synka, napisanej wspólnie z mamą, Danutą Wawiłow, przeczytała kilka utworów  i na podstawie ilustracji opowiedziała  parę zabawnych rodzinnych historyjek.
Natalia Usenko wiersze zaczęła pisać już w wieku przedszkolnym, „Nie miałam wyboru – mówiła ze śmiechem -  pochodzę z pisarskiej rodziny od pięciu pokoleń!”. Opowiedziała również kilka ciekawych przygód swojego syna Kuby, który przez wiele lat był inspiracją dla jej twórczości.
W czasie spotkania dzieci zagrały  w wyreżyserowanym  wspólnie z „ciocią Natalią” przedstawieniu o krnąbrnej i leniwej królewnie. Bawiły się znakomicie! Każde dziecko otrzymało od pisarki autograf z indywidualną  dedykacją.

Na pożegnanie Natalia Usenko  zaśpiewała dzieciom piękną ukraińską pieśń, a dzieci odwzajemniły się jej śpiewem piosenki wietnamskiej i francuskiej.