Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 1, ul. Wilcza 14 > Dziecioteka - Klub Magicznej Walizki w październiku w Bibliotece nr 1 - relacja
Dziecioteka - Klub Magicznej Walizki w październiku w Bibliotece nr 1 - relacja

W Klubie Magicznej Walizki nastała jesień a wraz z nią rozpoczęliśmy naukę składania papieru zwaną origami.Zaczęliśmy od prostych form, skaczących koników polnych i żab, by później ozdobić tą techniką kartki na Dzień Nauczyciela. Następnie zaroiło się w bibliotece od składanych kolorowych liści, mających być ozdobą naszej wystawki. Niektórzy spróbowali też swoich sił w matematycznym origami składając modułowe kostki.

W trakcie naszych spotkań  mieliśmy też okazję poznać inną magiczną walizkę -  japoński teatrzyk Kamishibai
i jego czarodziejskie opowieści obrazkowe.

Na koniec października zmierzyliśmy się ze składaniem tajemniczych nietoperzy i wycinaniem techniką kirigami innych straszydeł.