Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 1, ul. Wilcza 14 > Dziecioteka - "Warsztaty z Teatrzykiem Kamishibai" w Bibliotece nr 1 - relacja
Dziecioteka - "Warsztaty z Teatrzykiem Kamishibai" w Bibliotece nr 1 - relacja

W dniu 23 października do naszej Biblioteki zawitał nietypowy teatr. A mianowicie-japoński Teatrzyk Kamishibai. Kamishibai - to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków - ilustracji wykonanych na kartonowych planszach  wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje. Jest też tam miejsce na własną twórczość plastyczną. Tak więc to sztuka teatralna na papierze!

Zajęcia z Panią Zofią Piątkowska-Wolską odbyły się w ramach Klubu Magicznej Walizki.
Bardzo nam się podobało!  Dziękujemy!