Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 1, ul. Wilcza 14 > Klub Magicznej Walizki w marcu w Bibliotece nr 1 - fotorelacja
Klub Magicznej Walizki w marcu w Bibliotece nr 1 - fotorelacja
Zajęcia Klubu Magicznej Walizki w marcu zdominowała wiosna i nadchodzące Święta Wielkanocne. Na początek pokusiliśmy się o zrobienie bajecznie kolorowych japońskich laleczek kokeshi. Nawet chłopcy wykonali własne ich wersje, tworząc wojowniczych samurajów. Im bliżej świąt, tym więcej barw. Udało nam się stworzyć całą łąkę kwiatów z krepiny i wytłoczek od jajek, by w następnym tygodniu uwić z nich  palmy wielkanocne.
Tuż przed świętami otworzyliśmy prawdziwą pracownię pisankarską, która działała przez trzy dni. Podczas zajęć mogliśmy poznać różne techniki ozdabiania jajek, od prostych prac przy użyciu kredek woskowych i farb plakatowych,
po tradycyjne metody batikowego zdobienia jaj za pomocą gorącego wosku. Bardziej niecierpliwi mogli ozdobić swoje jajka brokatem, lub bardziej pracochłonną techniką naklejania wydzieranek. Najmłodsi ozdabiali pisanki błyskawiczną metodą marmurkową. A ci, którym przedświąteczne porządki nie pozwoliły na udział w zajęciach mogli choć na chwilę zerknąć na naszą wystawę pisanek.