Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 1, ul. Wilcza 14 > Wystawa jajek wielkanocnych w Bibliotece nr 1 - relacja
Wystawa jajek wielkanocnych w Bibliotece nr 1 - relacja

Na początku kwietnia jajka duże i małe, prawdziwe i drewniane, wycinanki i malowanki, małe dzieła sztuki ludowej i współczesnej zagościły w naszej bibliotece.

Na wystawie pisanek zgromadziłyśmy  jajka  zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Były wśród nich tradycyjne pisanki z Podlasia i Opoczna, kraszanki z Opola, wyklejanki z Łowicza i ziemi kurpiowskiej. Pośród naszych zbiorów znalazły się też eksponaty z Węgier i Indii. Obok tradycyjnych motywów zdobniczych, można było obejrzeć inne, współczesne sposoby dekoracji pisanek. Chętni mogli także zapoznać się z literaturą prezentującą różnorodność tych technik.