<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > "Syn czerwonego księcia" - relacja ze spotkania z Antonim Zambrowskim w Wypożyczalni nr 97
"Syn czerwonego księcia" - relacja ze spotkania z Antonim Zambrowskim w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email
czwartek, 14 maja 2009

W dniu 14 maja 2009 r. odbyło się spotkanie autorskie z Antonim Zambrowskim, który prezentował nam swoją ostatnio wydana książkę pt. „Syn czerwonego księcia”. Spotkanie prowadził Gabriel Michalik, który zaprezentował także sylwetkę pisarza. Antoni Zambrowski jest synem działaczy KPP, a potem PPR i PZPR. Dzięki swojemu ojcu Romanowi, członkowi tzw. wielkiej trójki, w skład której wchodził jeszcze Minc i Berman, mógł normalnie żyć, uczyć się, kochać, jeździć na narty. Nie musiał bać się nagłego aresztowania, wywózki czy prześladowania. Autor poraża szczerością opisów zebrań partyjnych, widać jak bardzo był zaangażowany w ulepszanie świata, jak wierzył, że socjalizm może rzeczywiście ulepszyć ten świat. Jak sam wspomniał gorzkie rozczarowanie miało przyjść dopiero później.
Na zakończenie spotkania rozgorzała dość burzliwa dyskusja. Padło wiele pytań z sali, na które autor szczegółowo odpowiadał. Po spotkaniu Antoni Zambrowski podpisywał książkę naszym czytelnikom.