Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Relacja ze spotkania z Iloną Wiktorią Lengiewicz i Jerzym Lengiewiczem w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Iloną Wiktorią Lengiewicz i Jerzym Lengiewiczem w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2009

Dnia 7 maja 2009 roku gościliśmy Ilonę Wiktorię Lengiewicz i  Jerzego Lengiewicza. Ilona Lengiewicz, prezentowała swoją ostatnio wydaną książkę pt. „Rośliny Biblijne”. Z wykształcenia botanik, pisze nie tylko o cechach przyrodniczych roślin pojawiających się w Biblii, ale także z ogromną erudycją przedstawia rolę, jaką ogrywają  w biblijnych wydarzeniach, omawia ich symbolikę zarówno w wierzeniach chrześcijańskich, jak i mitologiach innych kultur. Książka otrzymała niezwykle bogatą oprawę ilustracyjną. Piękne grafiki autorstwa Jerzego Lengiewicza oraz reprodukcje arcydzieł sztuki związane są z treścią książki.
Jednocześnie odbył się wernisaż wystawy Jerzego Lengiewicza zatytułowanej „Katedry”. Pan Lengiewicz jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 1960 roku. Jego malarstwo i grafiki znajdują się w zbiorach Ministerstwa Kultury i Sztuki, Muzeum Ziemi Pomorskiej w Szczecinie, Muzeum w Koszalinie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Monte Carlo, Kownie, Budapeszcie, Urugwaju, Argentynie, Szwecji, Niemczech, w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Wszystkie prace prezentowane na wystawie były do nabycia.