<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Dyskusyjny Klub Książki - relacja z czwartego spotkania w Wypożyczalni nr 97
Dyskusyjny Klub Książki - relacja z czwartego spotkania w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email
piątek, 20 lutego 2009

Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie 4

Dnia 20 lutego 2009 roku  odbyło się czwarte spotkanie z Dyskusyjnego  Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce  Marka Krajewskiego pt  „Dżuma w Breslau”.
Książka spotkała się z małą przychylnością naszych klubowiczów. Krytykowano nudne opisy. Pani Patalas uważa, że książka niewiele wnosi do życia poza przemocą. Tylko Pani Mikołajczyk stanęła w jej obronie polecając  powieść Krajewskiego jako dobry  kryminał,  książkę  na długie zimowe wieczory.
„Dżuma w Breslau’’ stała się bodźcem do rozmowy o powieści kryminalnej w ogóle. Dyskutowaliśmy o kryminale jako powieści dla ludzi znudzonych codziennością. Okazało się, że mało naszych klubowiczów lubi ten gatunek literacki. Pan Olechowicz ponownie próbował przekonać klubowiczów do poezji, przynosząc wiersz o zagadce kryminalnej.
Ponadto wywiązała się dyskusja  na temat słownictwa, psychologii, społeczeństwa obrazkowego. Na zakończenie Pan Olechowicz zaproponował wspólne wyjście do teatru bądź kina.