Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > "Madame - klasyka czy awangarda?" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - 6.04.2017 - relacja

6 kwietnia miało miejsce spotkanie z Antonim Liberą - pisarzem, tłumaczem, reżyserem, znawcą twórczości Samuela Becketta. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, doktoryzował się w Polskiej Akademii Nauk. Przełożył i wydał wszystkie dzieła dramatyczne Becketta, część jego utworów prozą oraz eseje i wiersze. Sztukami Becketta zajmuje się również jako reżyser, wystawiając je w Polsce i za granicą. Dotychczas zrealizował blisko trzydzieści spektakli. Pan Libera przedstawił na spotkaniu „Tryptyk nowelistyczny”, z którego przeczytał tytułowe opowiadanie pt. „Niech się Panu darzy”, a poza tym omówił „Trylogię Tebańską” Sofoklesa i wiersze Kawafisa we własnym przekładzie. W trakcie spotkania można było nabyć książkę wraz z autografem autora.