Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Wspólne śpiewanie z Adamem Strugiem w Wypożyczalni nr 97 - 15.11.2016 - relacja
Wspólne śpiewanie z Adamem Strugiem w Wypożyczalni nr 97 - 15.11.2016 - relacja

15 listopada odbyło się comiesięczne spotkanie z Adamem Strugiem. Adam Strug to śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, zbieracz i popularyzator polskich pieśni przekazywanych w tradycji ustnej. Strug wykonuje muzykę tradycyjną (płyty „Requiem Polskie”, „Pieśń o Bożym umęczeniu”) i własną, w której jest autorem tekstów, kompozytorem i wykonawcą (płyty „Adieu”, „Strug. Leśmian. Soyka”, „Mysz”).

Przedmiotem spotkania były najstarsze, polskie pieśni pogrzebowe. W drodze ekspiacji zaśpiewaliśmy też trzy ballady leśmianowskie.