Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > "Armenia ma twarz młodej dziewczyny" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - relacja
"Armenia ma twarz młodej dziewczyny" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - relacja

30.10.2014 odbyło się spotkanie z Marcinem Sawickim i Kamilem Radzimowskim
pt. "Armenia ma twarz młodej dziewczyny". W trakcie spotkania Marcin Sawicki zaprezentował swoją książkę pt „Pestki winorośli i trzy jabłka”. Jest to książka pełna zapachów, smaków i tajemnic, jakie kryją Gruzja i Armenia. Autor barwnie opisuje bogatą historię i kulturę tego regionu, jak i współczesne życie codziennych ludzi. Sawicki przekazuje czytelnikowi mityczną atmosferę Kaukazu. Swoją opowieść ilustrował barwnymi slajdami. Na naszym spotkaniu skupił się przede wszystkim na Armenii. Podczas tego wieczoru na ormiańskim duduku zagrał Kamil Radzimowski. Wykonał takie utwory jak „Tęsknota”, „Słońce”, „Narodziny życia”. Opowiedział zebranej publiczności o tym ciekawym i rzadko spotykanym instrumencie muzycznym. W trakcie spotkania można było kupić książki Wydawnictwa REWASZ.