Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Dyskusyjny Klub Książki - relacja z trzydziestego czwartego spotkania w Wypożyczalni nr 97
piątek, 18 maja 2012

Spotkanie 34

18 maja 2012 roku spotkaliśmy się po raz trzydziesty czwarty na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy książkę Erica Emmanuela Schmitta, pt. „Trucicielka”.  „Trucicielka” jest zbiorem opowiadań. Eric Emmanuel Schmitt jest francuskim dramaturgiem, eseistą i powieściopisarzem. Z wykształcenia jest filozofem. Swoją pierwszą powieść napisał w wieku 11 lat. Na świecie znany jest głównie jako twórca teatralny. Jego książki bazują w większości na sztukach teatralnych o tych samych tytułach. „Trucicielka” bardzo spodobała się naszym czytelniczkom. Pani Calikowskiej spodobało się zwłaszcza opowiadanie o pewnej staruszce oskarżonej o morderstwo. Pytanie: zabiła czy nie?, okazał się dla niej niezwykle fascynujący oraz jej skomplikowane relacje z miejscowym księdzem. Czytelniczce podobało się także opowiadanie o dwóch braciach, których wzajemna rywalizacja doprowadziła do tragedii. Pani Kosim podobały się wszystkie opowiadania oraz zaskakujące zakończenia i sposób prowadzenia narracji. Pani Patalas również najbardziej podobało się opowiadanie o staruszce oskarżonej o morderstwo oraz  opowiadanie o marynarzu, który nie był zadowolony z bycia ojcem czterech córek, do czasu, aż dowiedział się o śmierci jednej z nich. Jedynie pani Ceroń miała wrażenie, że książka Schmitta napisana została „pod publiczkę”. Mimo to książka przypadła jej do gustu. Podsumowując, zdecydowanie polecamy do przeczytania.

przygotowała Agata Janiec