Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > „Podróż” - koncert Kuby Michalskiego w Wypożyczalni nr 97 - relacja
„Podróż” - koncert Kuby Michalskiego w Wypożyczalni nr 97 - relacja
13 lutego 2012 roku odbył się koncert Kuby Michalskiego pt. „Podróż”. Były  to wiersze Mickiewicza, Leśmiana i Asnyka z własną muzyką.
Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą związanym od wielu lat z zespołem "Cotton Cat", z którym nagrał pięć płyt. Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena występował niemal w całej Polsce (gościł też w naszej bibliotece). W 2007 roku wydał płytę solową z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, a w zeszłym roku album „Podróż” zawierający wiersze znanych poetów z własną muzyką. Nowy program zyskał znakomite recenzje. Wielka poezja nie starzeje się, a w dzisiejszym zagonionym świecie warto do niej ciągle wracać.