<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Powiślańskie Pisanki czyli spotkanie wielkanocne w Wypożyczalni nr 97
Powiślańskie Pisanki czyli spotkanie wielkanocne w Wypożyczalni nr 97
piątek, 15 kwietnia 2011

 

15 kwietnia 2011 roku do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego  mieszkańcy i miłośnicy Powiśla przybyli na Spotkanie  Wielkanocne, czyli POWIŚLAŃSKIE PISANKI.

Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji tradycji wielkanocnych i zdobienia jaj. W trakcie wieczoru obejrzeliśmy występ folklorystycznego zespołu dziecięcego „Kwiatki” z Białorusi. Nasi goście mogli również wziąć udział w warsztatach zdobienia pisanek woskiem oraz robienia kartek świątecznych i palm. Olbrzymim powodzeniem cieszyła się giełda przepisów na świąteczne wypieki. Aby zachęcić do pieczenia ciast większość przepisów można było sprawdzić na miejscu degustując gotowe przysmaki. Na zakończenie spotkania odbyło się losowanie z nagrodami ufundowanymi przez członków zrzeszenia Partnerstwo dla Powiśla oraz przedstawicieli miasta Warszawy. Organizatorzy zapewnili poczęstunek w postaci pysznych kanapek, napojów oraz słodkości.
Frekwencja na spotkaniu udowodniła że razem możemy więcej.