Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Prezentacja książki Jacka Fedorowicza "Ja, jako wykopalisko" w Wypożyczalni nr 97- relacja

6 października 2011 roku odbyło się spotkanie i promocja książki Jacka Fedorowicza pt. „Ja, jako wykopalisko”.

W 1972 roku Jacek Fedorowicz, napisał wspomnienia z czasów młodości. Tekst został jednak odrzucony przez wydawcę i trafił ostatecznie do domowych archiwów. Przetrwał dekadę Gierka, mroczne lata 80. i transformację ustrojową. Teraz odnaleziony po latach, został opatrzony odpowiednimi komentarzami „z perspektywy”. W ten sposób powstała  niesamowita książka o śmiesznym i dziwacznym życiu kulturalnym w PRL-u.

Licznie przybyłym gościom humor dopisywał i wiele osób zabierało głos w trakcie spotkania. Wśród gości byli Andrzej Wajda oraz Stefan Bratkowski. Spotkanie poprowadził Marek Przybylik.