Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Relacja ze spotkania z Ireneuszem Krzemińskim w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Ireneuszem Krzemińskim w Wypożyczalni nr 97

23.09.2010 odbyło się spotkanie z profesorem Ireneuszem Krzemińskim, autorem książki o świadomości historycznej Polaków pt. "Solidarność - doświadczenie i pamięć". Profesor Krzemiński uważa, że fenomen „Solidarności” został tylko pozornie zapomniany. W istocie można dotrzeć do pamięci o „Solidarności”, a także odtworzyć sens tamtych doświadczeń, zarówno dla osobistych przekonań, jak i dla zbiorowości. Książka ta jest próbą nowego spojrzenia na doświadczenie Solidarności – rozumianej przede wszystkim jako wielki ruch społeczny. W spotkaniu wzięli udział Robert Kostro - dyrektor Muzeum Historii Polski, Maciej Zięba OP Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, profesor Paweł Śpiewak oraz Barbara Labuda. Całość poprowadził Kazimierz Wóycicki.