<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Relacja ze spotkania z Markiem Nowakowskim w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Markiem Nowakowskim w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email
czwartek, 20 maja 2010

 

Dnia 20 maja 2010 roku  spotkaliśmy się,  by porozmawiać o książce Marka Nowakowskiego pt. "Moja Warszawa. Powidoki". Na niniejszy tom składa się wybór tekstów, opublikowanych w trzech tomach Powidoków ("Chłopcy z tamtych lat", "Wspomnij ten domek na Gęsiówce", "Warszawiak pilnie poszukiwany") w latach 1995-1998.
Pisarz w trakcie spotkania wspominał niektóre historie związane z felietonami zawartymi w tomie.  Spotkanie prowadził Piotr Bratkowski, który napisał posłowie oraz pomagał w doborze tekstów. Fragmenty książki przeczytał Józef Duriasz.

 

Marek Nowakowski (ur. 2 kwietnia 1935), pisarz, publicysta, aktor i scenarzysta. W swojej twórczości zajmował się oficjalnie przemilczanymi obszarami życia, ludźmi z tzw. marginesu społecznego i z peryferii wielkomiejskich. Jest autorem zbioryw opowiadań: "Ten stary złodziej", "Benek Kwiaciarz", "Silna gorączka", "Zapis", "Książę Nocy"  oraz książek: "Raport o stanie wojennym","Homo Polonicus","Grecki bożek", "Nekropolis",  "Syjoniści do Syjamu. Jako uważny obserwator i krytyk współczesnej rzeczywistości, przygląda się jej z ironicznym dystansem, ukazując miejsca, które dziś już często nie istnieją, konfrontując jednocześnie swoje wspomnienia ze współczesnością.