<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Relacja ze spotkania z Te-ą Poll - autorką książki "Blapper" w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Te-ą Poll - autorką książki "Blapper" w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email
piątek, 09 lipca 2010
Na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu, 9 lipca 2010 roku, naszymi gośćmi byli Edward Mitek - prezes wydawnictwa Branta oraz autorka powieści „Blapper czyli życie dla życia” Pani Te-a Poll. Wieczór został poświęcony właśnie tej powieści. Jest to zabawna, pełna humoru, lekka historia sensacyjno-kryminalna, której nagłe zwroty akcji zaskoczą z pewnością niejednego czytelnika.
Te-a Poll od 1989 roku mieszka z mężem i dwoma synami w Sydney w Australii. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny, ale interesuje się również medycyną niekonwencjonalną. W trakcie spotkania opowiedziała swoją historię.

"Moje pisanie zaczęło się wtedy, kiedy zabrakło mi polskich książek do czytania. Z braku dostępu do tych napisanych przez innych zaczęłam pisać je sobie sama. Bawiło mnie to tak dobrze, że znajomi i przyjaciele zaczęli dopytywać się czemu znikam, co robię jak mnie „nie ma” - nie miałam wyjścia, musiałam jedną z powieści pisanych właściwie dla siebie, dla mojej własnej przyjemności, udostępnić i innym. Tą pierwszą ujawnioną jest właśnie Blapper".

Rozmowę poprowadził Edward Mitek.