<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Relacja ze spotkania z Michałem Głowińskim w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Michałem Głowińskim w Wypożyczalni nr 97

24.czerwca 2010r. odbyło się spotkanie z Michałem Głowińskim. Wieczór był poświęcony jego ostatniej książce pt. Kręgi obcości. Jest to wielowymiarowa autobiografia. Można ją czytać jako niesamowitą opowieść o czasach PRL-u – uczony, zajmujący się przez wiele lat zjawiskiem „nowomowy”, przytacza wiele historii, które obnażają absurdy tamtych czasów. W tej książce Głowiński wspomina Irenę Sendlerową. Jako dziecko uratowane z warszawskiego getta oddaje sprawiedliwość ludziom odważnym, którzy w momencie próby potrafili pomóc drugiemu człowiekowi. to znakomita autobiografia pisana przez osobę, której przez całe życie towarzyszyło poczucie inności. W Kręgach obcości profesor Michał Głowiński odważył się poruszyć tematy, których wcześniej nie omawiał w żadnej ze swoich książek. Na początku spotkania Pan Józef Duriasz przeczytał kilka fragmentów biografii. Wieczór poprowadził Pan Kazimierz Wójcicki.