Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > Relacja ze spotkania z Maciejem Replewiczem w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Maciejem Replewiczem w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email
czwartek, 01 lipca 2010

1 lipca 2010 roku wraz z wydawnictwem Zysk i S-ka zaprosiliśmy Państwa na spotkanie z Maciejem Replewiczem oraz na promocję jego ostatnio wydanej książki pt. "Stanisław Bareja. Król krzywego zwierciadła". Rozmowę poprowadził Tomasz Zapert, fragmenty książki przeczytała Joanna Dukaczewska. W trakcie spotkania autor opowiedział jak trudno było opisać  Bareję w kontekście jego czasów, ówczesnego środowiska filmowego, politycznych uwarunkowań i samych filmów. Jednakże wyjęcie go choćby z jednego z tych aspektów nie pozwoliłby na dokonanie pełnego obrazu. W książce zawarto wypowiedzi przyjaciół, współpracowników i aktorów, które budują nieznany powszechnie obraz reżysera pogardzanego, ale jednocześnie duchowo wolnego. Bareja nie dożył rehabilitacji jako twórca. Zmarł w 1987 roku, nie dożywszy też wolnej Polski, o którą walczył nie tylko jako konspirator, ale przede wszystkim jako twórca polskiej kultury.