Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 67, ul. Browarna 4 > "Cyfrowy detektyw na tropie informacji" - spotkanie w Wypożyczalni nr 67 - 11.05.2017 - relacja

Podczas majowego spotkania porzuciłyśmy kryminalne ścieżki w poszukiwaniu innych literackich żywiołów. Główny wątek rozmowy skupił się na radości, jaką daje nam czytanie. Uczestniczki mówiły o emocjach jakie budzi w nich literatura. Miłość do słowa pisanego objawiła się też poprzez recytację ulubionych wierszy. Zajrzałyśmy do książki Javiera Mariasa „Pisane życia” tropiąc ciekawostki zaczerpnięte z  losów znanych pisarzy. Uczestniczki odwiedziły stronę Cyfrowej Biblioteki Narodowej – Polony, aby delektować się dostępnym tam wyborem pierwszych wydań tekstów Bolesława Leśmiana. Różnorodność przeżyć została zapewniona.