Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII, ul. Świętojańska 5 > "Zawiał wiatr od Dniepru - poezja Ukrainy" - wystawa literacka w Czytelni Naukowej nr VII

"Zawiał wiatr od Dniepru" - cytatem z wiersza Dmytra Pawłyczki zatytułowana jest wystawa, prezentowana w przestrzeniach biblioteki na Świętojańskiej 5.
Solidarność z Ukrainą i walczącym w wojnie obronnej Narodem przypomina o więziach kulturowych wynikających ze wspólnej kultury i niełatwej ale pouczającej historii.
Wystawa prezentuje wiersze i wybrane fragmenty tekstów twórców ukraińskich w polskich tłumaczeniach. Wszystkie pozycje dostępne są w księgozbiorze Czytelni Naukowej nr VII, której pracownicy wraz z koleżankami z Książki na Telefon dokonali stosownego wyboru.
Ekspozycja jest otwarta dla czytelników oraz osób zwiedzających od kwietnia 2022 roku.      więcej