Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII, ul. Świętojańska 5 > "Piwnica Poetów" - Krzysztof Gryko w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 30.01.2019 - relacja

30 stycznia ruszyła "Piwnica Poetów". Z dala od światowego zgiełku, w zacisznej "Piwnicy pod Regałami" Adam Wiedemann przedstawił pierwszego gościa. Był nim Krzysztof Gryko.
"...Krzysztof Gryko jest poetą niezależnym, to słowo chyba najlepiej go określa. Nikogo nie przypomina ani nie naśladuje, jest sobie sobą, jakby tyle co się urodził i wymyślił pisanie wierszy. Na świat patrzy zawsze świeżym okiem i akceptuje go, jego optymizm jest zaiste zadziwiający w czasach gdy wszyscy narzekamy i mamy wszystkiego dość...." Tak mówi o Poecie Adam Wiedemann.
Krzysztof Gryko czytał swoje wiersze i odpowiadał na pytania. "Klimat przyjaznej rozmowy, wysokiej kultury słowa oraz empatii", tak można opisać atmosferę spotkania podpatrywanego okiem kamery TVP Kultura. Do zobaczenia na następnych spotkaniach w cyklu "Piwnica Poetów" w każdą ostatnią środę miesiąca.