<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII, ul. Świętojańska 5 > "Dom pod Okrętem..." - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 28.02.2018 - relacja
"Dom pod Okrętem..." - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 28.02.2018 - relacja

W ostatnim dniu lutego w gościnnej przestrzeni „Piwnicy pod Regałami” spotkali się Klubowicze 5+. Spotkanie otworzyła Krystyna Chwazik Kierownik Czytelni Naukowej VII. Padły nie tylko miłe słowa powitania, ale też usłyszeliśmy zapowiedzi działań planowanych w przygotowanej nowej przestrzeni „Piwnicy…”
Następnie Ludmiła Milc opowiedziała historię „Domu pod Okrętem i o innych osobliwościach ulicy Świętojańskiej”. Bogato ilustrowana prezentacja otworzyła wyobraźnię słuchaczy, zachęciła do podróży w czasie i przestrzeni. Historia najstarszej ulicy w pobliżu Zamku Królewskiego w sposób fascynujący splata się z losami ludzi i wydarzeniami historycznymi w samym centrum Polski.
Jacy byli fundatorzy i lokatorzy domów na Świętojańskiej; kiedy i przez kogo erygowane były świątynie. Tego można było się dowiedzieć podczas prezentacji. Kto nie był niech żałuje i planuje udział w następnych spotkaniach Klubu 5+ i wydarzeniach w „Piwnicy pod Regałami”.