Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII, ul. Świętojańska 5 > "Jak korzystać z bogactwa kultury" - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 24.01.2018 - relacja

24 stycznia w Czytelni Naukowej Nr VII na ul. Świętojańskiej 5 odbyło się 53 spotkanie Klubu 5+. Tym razem uczestnicy stanęli oko w oko z Legalną Kulturą. O tym, jak owocnie korzystać z sieci i nie łamać prawa, mówił Pan Marcin Kotyła.

O czym mówił? To najtrafniej wyraża cytat z misji projektu Legalna Kultura;

...  Nasza misja oparta jest na pozytywnym przekazie – pokazujemy, jak korzystając ze wszystkiego, co oferuje nam najnowsza technologia, pozostać etycznym człowiekiem świadomym tego, że żyje wśród innych ludzi, także w Internecie…”

Poruszanie się w sieci nie musi być trudne, nie musi być niebezpieczne, jeśli spełnimy podstawowe warunki. I teraz dopiero uczestnicy spotkania mają problem – jak znaleźć czas, by sięgnąć do wszystkich dostępnych w domenie publicznej źródeł wiedzy o kulturze. Sądząc z pytań zadawanych prelegentowi ziarno padło na podatny grunt.

Panie Marcinie dziękujemy.