Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII, ul. Świętojańska 5 > "Spotkanie europejskie" w Klubie 5+
"Spotkanie europejskie" w Klubie 5+

Spotkanie europejskie – 20 maja 2015

Majowe spotkanie Klubu 5+ było wyjątkowe. W środę 20 maja o godz. 10.00 po raz pierwszy wyszliśmy wspólnie poza mury Biblioteki. Udaliśmy się z wizytą do Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego przy ul. Jasnej. Chętnych do pogłębienia wiedzy na tematy unijne było aż 16 osób. Zorganizowane dla nas spotkanie poświęcone było działaniu Unii Europejskiej i funkcjonowaniu najważniejszych instytucji unijnych. Mieliśmy okazję poznać ich cele, zadania i kompetencje, a także nauczyliśmy się je rozróżniać (nawet Radę Europejską od Rady Unii Europejskiej!) Dowiedzieliśmy się również, jakie są zasady sprawowania prezydencji w Radzie UE oraz, że skargi na nieprzestrzeganie prawa UE należy zgłaszać do Komisji Europejskiej. Ciekawie przygotowane i poprowadzone spotkanie wzbogaciło nas w spory zasób wiedzy, którą możemy jeszcze dodatkowo rozszerzyć dzięki publikacjom, jakie otrzymaliśmy od organizatorów.
powrót do listy spotkań