Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII, ul. Świętojańska 5 > Dwudzieste drugie spotkanie 20.04.2011
Dwudzieste drugie spotkanie 20.04.2011
wtorek, 01 marca 2011

Alaa Al Aswany Kair, historia pewnej kamienicy

„Kair, historia pewnej kamienicy” (2002) Alaa Al Aswany’ego, to najgłośniejsza powieść współczesnej literatury arabskiej. Książka, opowiadając o mieszkańcach okazałej kamienicy w reprezentacyjnej dzielnicy Kairu ukazuje przekrój egipskiego społeczeństwa od czasów brytyjskich po rządy Mubaraka. Warta przeczytania zwłaszcza dziś, w dobie arabskich rewolucji.

Alaa Al Aswany, ur. 26 maja 1957 w Kairze, egipski pisarz, z wykształcenia stomatolog, zaangażowany w dialog międzykulturowy. Arabom wyjaśnia zachodni sposób myślenia, a ludziom Zachodu – nieporozumienia leżące u podstaw islamofobii.