Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!

Mamy nadzieję, że jesteście bezpieczni w swoich domach!

Przy okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, pragniemy Wam serdecznie podziękować za to, że z nami jesteście!
Teraz – może trochę inaczej, ale dzięki zdalnemu, ciągłemu z Wami kontaktowi, łatwiej nam znieść obecną sytuację. Mamy mnóstwo nowych pomysłów i już cieszymy się na ponowne spotkanie!

A połączył nas, wydawać by się mogło, zwykły, niepozorny może nawet - przedmiot. Kawałek przetworzonej rośliny z utrwalonym zapisem procesów myślowych jednostki. KSIĄŻKA. Miała umrzeć, wyparta przez nowocześniejsze media. Wieszczono jej szybki koniec wraz ze spadającym zainteresowaniem czytelnictwem. Bano się jej. Palono. Ratowano, czasem za cenę życia. Wykorzystywano do celów podłych i wzniosłych. Teraz też już przekonaliśmy się, co znaczy sentencja: „Książki ratują życie”.

Opublikowany wczoraj najnowszy raport Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce:
https://bn.org.pl/w-bibliotece/3966-39%25---lekki-wzrost-czytelnictwa-w-polsce.html, przyniósł fantastyczną informację – w 2019 roku 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki. To oznacza wzrost zainteresowania książką!
A my mamy w tym swój udział!

Szykując się na obchody Tygodnia Bibliotek, znaleźliśmy dla Was perełkę sprzed siedmiu lat. Trochę się zmieniło od tego czasu – trzeba popracować nad uaktualnieniem, ale jedno pozostaje niezmienne – jesteśmy tu dla Was i będziemy, gdy tylko to wszystko się skończy.

[PREZENTACJA - http://www.biblioteka.waw.pl/index.php/o-bibliotece-i-o-nas.html ]

I jeszcze jedno, bardzo ważne podziękowanie: słowa uznania dla wszystkich, dzięki którym książki trafiają do bibliotek. Dziękujemy zaangażowanym Wydawcom, wsłuchującym się w przekazywane przez nas potrzeby czytelnicze, zaprzyjaźnionym księgarzom i hurtownikom, niestrudzonym popularyzatorom idei czytania i wszystkim Czytelnikom, głosującym w Budżecie Obywatelskim na nasze projekty, które finansują zakup książek! Razem możemy wszystko.

Wasze Bibliotekarki i Bibliotekarze