Informacja dla Czytelników!
 W związku z opublikowaniem w dniu 15 kwietnia 2021 roku Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. Ustaw, Poz.700), w którym określono zasady dotyczące funkcjonowania m.in. bibliotek publicznych i naukowych uprzejmie informuję, że do dnia 25 kwietnia 2021 roku Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy będzie udostępniać zbiory przy respektowaniu reżimu sanitarnego.
Warunkiem korzystania z usług biblioteki jest:
- zakrywanie ust i nosa,
- utrzymywanie odpowiedniego dystansu,
- w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni,
- stosowanie się do poleceń personelu biblioteki.

Godziny pracy filii bibliotecznych:
pon., wt., śr. 13:00 - 19:00, czw., pt., 9:30 - 15:30.

Wyjątek stanowi Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 86 przy ul. Nowogrodzkiej 43, która działa pon.- pt. 9:30 - 15:30.
Adresy i numery kontaktowe filii bibliotecznych są dostępne na stronie internetowej www.biblioteka.waw.pl.
Zachęcamy czytelników do korzystania z dostępnych zasobów on-line: bezpłatnej biblioteki cyfrowej POLONA i innych bibliotek cyfrowych oraz dostępnych, bezpłatnych baz danych.
Bardzo przepraszamy za wszystkie utrudnienia.
Anna Stępień – dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy