Komputerowy kurs angielskiego w bibliotece

Zapraszamy Naszych Czytelników do wzięcia udziału w bezpłatnym komputerowym kursie języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl.
Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Na czym polega kurs?

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.
Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Kto i jak może skorzystać z kursu?

Każdy czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Co jest niezbędne?

Osoba biorąca udział w kursie powinna posiadać kartę biblioteczną, podstawową znajomość obsługi komputera i Internetu oraz konto mailowe, do którego potrafi się zalogować.

O kursie

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl, z którego korzysta także nasza Biblioteka.

Zapisy i informacje

Zajęcia odbywać się będą w godzinach otwarcia biblioteki, po uprzednim uzgodnieniu terminów, w następujących filiach:

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5