<< >>
Strona główna > Aktualności
UWAGA!

UWAGA!

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97, mieszcząca się przy ul. Czerniakowskiej 178a, będzie nieczynna do 17 sierpnia br.
Zwroty zbiorów będą przyjmowane, Wypożyczanie zbiorów będzie możliwe od poniedziałku 20 sierpnia.

Za utrudnienia przepraszamy!


UWAGA - zmiana godzin pracy w okresie wakacyjnym!Od 25 czerwca do 31 sierpnia wszystkie filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy działają w zmienionych godzinach.

Sprawdź szczegóły.


UWAGA!

UWAGA!

W dniach 16-24 sierpnia Sekretariat Biblioteki będzie czynny w godzinach 8-15.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt na adres sekretariat@biblioteka.waw.pl

Za utrudnienia przepraszamy!


"Rama na dwór" - akcja plenerowa 17-18.07.2018 - relacja

article thumbnail

17 i 18 lipca w okolicy Biblioteki nr 44 odbyła się akcja plenerowa RAMA NA DWÓR. Akcja zorganizowana została w ramach projektu Lokalne Pomysły Muzealne organizowanego przez Łazienki Królewskie.

Wakacyjne Spotkania Kominkowe w Bibliotece nr 24

article thumbnail


W lipcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na Wakacyjne Spotkania Kominkowe w środy o godzinie 17.30. 


Godziny otwarcia placówek w wakacje 2018


Od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 roku  nasze placówki są czynne:

Czytelnia Naukowa nr VII
ul. Świętojańska 5 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek                      900 - 1530 Wypożyczalnia nr 5
ul. Ludna 9 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek                      900 - 1530 Wypożyczalnia nr 7
ul. Mokotowska 26 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek                      900 - 1530 Wypożyczalnia nr 9
ul. Nowosielecka 20 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek  & [ ... ]


Noc Bibliotek w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail

W czasie Nocy Bibliotek, 9 czerwca w godzinach 16.00 – 22.00, w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 24 na chętnych czekały liczne atrakcje: kamienie do malowana, karty do układania pasjansa, gry planszowe, puzzle, quiz: Kto straszy w polskich zamkach i pałacach oraz escape room: legendy polskie. W ten sobotni wieczór odwiedzili nas zarówno stali bywalcy, jak i uczestnicy Gry miejskiej, którzy przyszli do naszej biblioteki po raz pierwszy. Najwięcej emocji wzbudziło poszukiwanie ukrytego skarbu, którym okazało się pudełko pełne słodyczy. Największym zainteresowaniem natomiast cieszyło się zdobienie kamieni. Nie zabrakło także chętnych do grania w gry planszowe i do układania pasjansa.

Czerwcowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail


W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy o morzu...


Czerwcowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail


W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.


Majowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail


W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o koniach!


Warsztaty w Wypożyczalni nr 43 - 8.05.2018 - relacja

article thumbnail

8 maja w Piwnicy pod Regałami odbyły się Warsztaty rękodzieła, na których ozdabialiśmy decoupage`m drewniane zakładki. Własnoręcznie wykonane cudeńka prezentowały się wspaniale. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą atmosferę.
Kwietniowe Spotkania Kominkowe w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail

Kwiecień rozpoczęliśmy książką „Jak mama została Indianką”. Robiliśmy pióropusze i inne ozdoby indiańskie. Na kolejnych spotkaniach poznawaliśmy wiersze Igora Sikiryckiego. Czytaliśmy o raku Łobuziaku i malowaliśmy raki; czytaliśmy o cyrku i bawiliśmy się w cyrk; czytaliśmy o kocie, który oczyścił komin i robiliśmy koty origami.

Majowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.
Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30.


Majowe spotkania w Bibliotece nr 10

article thumbnail

W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10 przy ulicy Anielewicza 2 na spotkania cykliczne dla najmłodszych.
Proponujemy warsztaty literacko-plastyczne: Godziny dla Rodziny w środy o godzinie 17.30Czytodajnia we wtorki o godzinie 17.30


Lekcje dla szkół i przedszkoli w Bibliotece nr 10 - relacja

article thumbnail

W kwietniu na lekcjach bibliotecznych gościłyśmy trzy grupy przedszkolaków: "Pszczółki", "Jeżyki" i "Wiewiórki" z Przedszkola nr 9. Na początku każdego spotkania pani Beata przeczytała historię, którą dzieci słuchały bardzo uważnie. Było też pełne humoru przedstawienie. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, gdy w trakcie występów poznawały przygody ulubionych bohaterów. Jak zwykle powstały prace plastyczne, które będą dekoracją w przedszkolnych salach.

Serdecznie zapraszamy inne grupy przedszkolne.


Kwietniowe zajęcia z cyklu "Godziny dla rodziny" w Bibliotece nr 10 - relacja

article thumbnail

Tematyką kwietniowych zajęć były zwierzęta - duże, małe, dzikie i domowe.
Wiosną słońce świeci coraz mocniej, dlatego każdy uczestnik warsztatów przy pomocy pani Beaty mógł zaprojektować i ozdobić własne nakrycie głowy. Jak zwykle powstały bardzo ciekawe prace plastyczne a wszystko to za sprawą kreatywnych i pracowitych uczestników zajęć.

Kwietniowa Czytodajnia w Bibliotece nr 10 - relacja

article thumbnail

Książki, które były tematem zajęć  to "Sam i Dave kopią dół" Mac Burnett oraz "Przyjęcie dla motyli" Ruth Krauss. Bardzo ciekawe historie, dzięki którym wiemy co zrobić, kiedy chce się krzyczeć?
Oczywiście trzeba znać krzykliwą piosenkę. Podobnie jak smutną minę, kiedy pragniemy o coś poprosić lub gdybyśmy spotkali na swojej drodze krokodyla. Wiemy też, że niektóre słowa mają magiczną moc, na przykład hasło "załoga łóżka na pokład!", które jest przyjemniejsze niż "pora spać". Pojawiło się wiele pytań, na które sami musieliśmy znaleźć odpowiedź, chociaż dyskretne podpowiedzi znajdowały się w ilustracjach. A możliwości było sporo.
Były też wiosenne obrazki, które posłużą do stworzenia bibliotecznej galerii.
Majowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail


W majowe zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.


Majowe spotkania w Bibliotece nr 23

article thumbnail


W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47a na spotkania z cyklu Kubusiowe czary - mary.


Majowe spotkania z cyklu "Bajki na podwieczorek" w Bibliotece nr 19

article thumbnail


W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 19 przy ulicy Litewskiej 11/13 na Bajki na podwieczorek. Zaczynamy o 17.30!


Więcej artykułów