<< >>
Strona główna > Aktualności
Wrześniowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail


We wrześniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o nietypowych szkołach!


Wrześniowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail


We wrześniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.
Czas zacząć powakacyjne szaleństwo!
Wrześniowe Dywanowiska w Bibliotece nr 39

article thumbnail


We wrześniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 39 przy ulicy Przechodniej 2 o godzinie 17.00 na Dywanowiska.
Przedłużamy wakacje!
Wrześniowe spotkania w Bibliotece nr 10

article thumbnail

We wrześniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10 przy ulicy Anielewicza 2 na spotkania cykliczne dla najmłodszych.
Proponujemy warsztaty literacko-plastyczne: Klub Malucha w piątki o godzinie 11.30 Godziny dla Rodziny w środy o godzinie 17.30


Wrześniowe spotkania w Bibliotece nr 23

article thumbnail


Ww wrześniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47a na spotkanie z cyklu Kubusiowe czary - mary.


Wrześniowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

We wrześniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.
Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30. Dzieci w wieku 7-12 lat zapraszamy do Akademii Młodego Czytelnika w piątki o godzinie 17.30


UWAGA!

UWAGA!

W dniach 18.09 - 6.10 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 6 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 105, mieszczące się przy ulicy Dzikiej 4, będą nieczynne z powodu inwentaryzacji księgozbioru.

Za utrudnienia przepraszamy!


Zajęcia plastyczne z cyklu "Baśniowe poczytajki" w Bibliotece nr 38 - relacja 2017

article thumbnail

„O karnawale” Nowy Rok rozpoczął radosny okres karnawału i to o nim czytaliśmy w czwartkowe, styczniowe popołudnia. Przygody Miśki z opowiadania Jolanty Mazur sprowokowały nas do rozmów na temat karnawałowych zabaw, strojów i oryginalnych pomysłów na przebranie. Zmobilizowały też do przygotowania masek na zbliżający się bal. „O językowych łamańcach” Lutowe Poczytajki dowiodły, że język polski do łatwych nie należy, a wymowa niektórych  wyrazów to prawdziwa gimnastyka dla języka. Przekonaliśmy się o tym czytając wiersze pani Małgorzaty Strzałkowskiej. Ich bohaterowie - nietoperze taszczące paczki poprzez perze, ryży doża krążący rączo po morzach oraz malutka muszka spod Łopuszki, marząca o różowych nóżkach – na długo pozostaną w naszej pamięci.
„O prawach dzieci” Prawa małych i dużych poznawaliśmy w marcu wraz z mieszkańcami ul [ ... ]


"Kolorowy uśmiech tkaniny" - wystawa w Wypożyczalni nr 97 - 11.09.2017

article thumbnailOd 11 do 29 września Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę gobelinów Krystyny Kralkowskiej pt. "Kolorowy uśmiech tkaniny".
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Quiz: Bezpieczne wakacje - czyli sztuka przetrwania w Naturze w Bibliotece nr 6

article thumbnail


Z okazji wakacji Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza do rozwiązywania Quizu Bezpieczne wakacje - czyli sztuka przetrwania w Naturze.
Na uczestników, którzy odpowiedzą poprawnie czekają niespodzianki. Quiz

Gry planszowe

article thumbnail

 Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą Biblioteki.


Zabawa literacka w Bibliotece nr 24 -22.09.2017

article thumbnail


W piątek 22 września o godzinie 17.15 zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na Zabawy literackie.
Zapraszamy na Zjazd magicznych istot czytających. Przyjaciele z Baśnioboru.


"Rzecz o rzece" - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 27.09.2017

article thumbnail


Zapraszamy w środę 27 września o godzinie 10.00 na jubileuszowe spotkanie Klubu 5+ pt. "Rzec o rzece".

Spotkanie odbędzie się w Czytelni Naukowej nr VII przy ulicy Świętojańskiej 5 (2 piętro).
"Geosmina Nr 2" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - 28.09.2017

article thumbnail


W czwartek 28 września o godzinie 18.00 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na spotkanie z Michałem Książkiem. Wstęp wolny!


Baśniobór w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail


W czerwcu uczniowie kl. III Academy International Karolkowa 49 odwiedzili bibliotekę ostatni raz w tym roku szkolnym. Gdy tylko weszli do budynku na Świętojańskiej okazało się, że znalazły tu schronienie magiczne istoty znane czytelnikom cyklu książek Brandona Mulla „Baśniobór”. Niewtajemniczeni nie mogli ich rozpoznać – widzieli tyko kolorowe motyle i ptaki. Jednak nasi stali bywalcy z łatwością rozpoznali w nich wróżki i inne istoty światła. Zadaniem uczestników zajęć była pomoc magicznym stworzeniom w powrocie ich świata. Misja zakończyła się powodzeniem. Magiczny rezerwat został uratowany, a biblioteka obdarowana książkami…Czerwcowe spotkania w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail

W czerwcu czytaliśmy książki Małgorzaty Strzałkowskiej i oglądaliśmy kolaże autorki wyklejane we wtorki. Sprawdzaliśmy także jakie kolaże, które z kolorowych kartek wykleimy w czwartek.
Na ostatnim w sezonie spotkaniu były quizy i zagadki sprawdzające wiedzę o książkach i bibliotece. Były też oczywiście nagrody. Okazało się, że Kominkowicze znają prawie wszystkie książki na świecie!Czerwcowe spotkania w Bibliotece nr 6

article thumbnail

    W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkania cykliczne.    


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 7.06.2017 - relacja

article thumbnail


Pierwsze spotkanie w Bibliotece przy ul. Litewskiej z cyklu „Wakacje tuż za progiem” odbyło się 7 czerwca. Towarzyszył nam „Wiatr i…”latawce.


”Rybki akwariowe” - warsztaty plastyczne - w Bibliotece nr 23 - 6.06.2017 - relacja

article thumbnail


6 czerwca w naszej placówce dla Dzieci i Młodzieży nr 23 odbyły się warsztaty plastyczne pt.” Rybki akwariowe” dla dzieci, które zrobiły rybkę z kartonu, przeplataną kolorowymi paseczkami. Rybka może być zakładką do książki lub ozdobą pokoju. Czytaliśmy książki o hodowli rybek akwariowych, np. Page G. „Rybka”. Wiadomości te pomogą założyć akwarium i urządzić rybkom wspaniały domek, posadzić roślinki i inne ozdoby np. muszle Rozmawialiśmy o odmianach rybek akwariowych i pielęgnowaniu ich.


Czerwcowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail

  W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o wakacjach!


Więcej artykułów