<< >>
Strona główna > Aktualności
Majowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail

  W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o detektywach!


Majowe Dywanowiska w Bibliotece nr 39

article thumbnail

  W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 39 przy ulicy Przechodniej 2 o godzinie 17.00 na Dywanowiska.   W maju rodzinnie gotujemy!


"Cyfrowy detektyw na tropie informacji" - spotkanie w Wypożyczalni nr 67 - 11.05.2017 - relacja

article thumbnail

  Podczas majowego spotkania porzuciłyśmy kryminalne ścieżki w poszukiwaniu innych literackich żywiołów. Główny wątek rozmowy skupił się na radości, jaką daje nam czytanie. Uczestniczki mówiły o emocjach jakie budzi w nich literatura. Miłość do słowa pisanego objawiła się też poprzez recytację ulubionych wierszy. Zajrzałyśmy do książki Javiera Mariasa „Pisane życia” tropiąc ciekawostki zaczerpnięte z  losów znanych pisarzy. Uczestniczki odwiedziły stronę Cyfrowej Biblioteki Narodowej – Polony, aby delektować się dostępnym tam wyborem pierwszych wydań tekstów Bolesława Leśmiana. Różnorodność przeżyć została zapewniona.  


Majowe spotkania w Bibliotece nr 10

article thumbnail

W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10 przy ulicy Anielewicza 2 na spotkania cykliczne dla najmłodszych.   Proponujemy warsztaty literacko-plastyczne: Klub Malucha w piątki o godzinie 11.30 Godziny dla Rodziny w środy o godzinie 17.30  


Majowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail

  W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.   Majowe spotkania będą NAJ!


Majowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.   Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30. Dzieci w wieku 7-12 lat zapraszamy do Akademii Młodego Czytelnika w piątki o godzinie 17.30  


Majowe spotkania w Bibliotece nr 23

article thumbnail

  W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47a na spotkanie z cyklu Kubusiowe czary - mary oraz na Świetlikowe spotkania.    


Majowe spotkania z cyklu "Bajki na podwieczorek" w Bibliotece nr 19

article thumbnail

  W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 19 przy ulicy Litewskiej 11/13 na Bajki na podwieczorek. Zaczynamy o 17.30!   Będzie potwornie!


Majowe spotkania w Bibliotece nr 6

article thumbnail

    W maju zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkania cykliczne.    


"Święte krowy na kółkach" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - 27.04.2017 - relacja

article thumbnail

27 kwietnia miało miejsce spotkanie oraz promocja książki Jacka Fedorowicza „Święte krowy na kółkach”. Warszawa, Polska, świat w oczach satyryka, który wiele już widział i jeszcze więcej przeżył. Od kwestii psich kup na trawnikach po światowe skutki afer podsłuchowych, od golizny na reklamach po etykietę polityków. Ponad sto felietonów zebranych w tym tomie daje obraz rzeczy dużych i małych, w które codziennie może „wdepnąć” każdy przeciętny z nas. W trakcie spotkania można było nabyć książki.  


"Wiara, religijność, pobożność w polskim kościele" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - 26.04.2017 - relacja

article thumbnail

26 kwietnia miało miejsce spotkanie pt. „Wiara, religijność, pobożność w polskim kościele” z bp Piotrem Jareckim – duchownym rzymskokatolickim, doktorem nauk społecznych, biskupem pomocniczym warszawskim oraz O. Ludwikiem Wiśniewskim - dominikaninem, duszpasterzem akademickim, rekolekcjonistą oraz  działaczem opozycji antykomunistycznej.    


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 26.04.2017 - relacja

article thumbnail

  W gościnie u dinozaurów byliśmy 26 kwietnia. Po lekturze książki „Tek nowoczesny jaskiniowiec” wszyscy uczestnicy spotkania z ochotą zabrali się do tworzenia parku jurajskiego z plasteliny.  


"Grzesiuk. Król życia" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - 20.04.2017 - relacja

article thumbnail


20 kwietnia miała miejsce promocja książki „Grzesiuk. Król życia”  oraz spotkanie z Bartoszem Janiszewskim –  dziennikarzem i scenarzystą współpracującym m.in. z HBO i TVN. Stanisław Grzesiuk był legendarnym bardem stolicy, jego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. W swojej najsłynniejszej książce Boso, ale w ostrogach ocalił od zapomnienia świat przedwojennej Warszawy i jej charakternych dzieci. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem. To książka o człowieku, który nigdy nie pił na smutno. Pił z radości życia. Tak samo żył, niezależnie od tego jak mocno los akurat go poniewierał. Na biednym przedwojennym Czerniakowie, w piekielnych obozach koncentracyjnych, w sanatoriach i szpitalach dla gruźlików – wszędzie był królem życia. Autor dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka, odnalazł niepublikowa [ ... ]


Kubusiowe czary mary "Krecik mój przyjaciel" - w Bibliotece nr 23 - 20.04.2017 - relacja

article thumbnail

  20 kwietnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 23 odbyło się spotkanie z cyklu „Kubusiowe czary-mary ”.pt.” Krecik mój przyjaciel”, bo tak brzmi tytuł książki Zdenka Milera, którą czytaliśmy na warsztatach literacko –plastycznych. Dzieci uwielbiają słuchać o przygodach  Krecika, który zawsze jest wesoły i uczynny dla innych zwierząt. Każde dziecko chciałoby mieć takiego przyjaciela, dlatego wykonaliśmy postać podobną do naszego bohatera . Do wykonania potrzebne były rolki z tekturki, krepina, bibułka, papier kolorowy, klej i nożyczki i zwinne dziecięce rączki. Kreciki wyszły wspaniale– rewelacja.


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 19.04.2017 - relacja

article thumbnail

19 kwietnia był dniem wielkich emocji, gdyż w Bibliotece przy Litewskiej odbył się Turniej gier planszowych. Krótka opowieść o wyścigu zająca z żółwiem wzbogaciła nasze spotkanie.  


UWAGA!

UWAGA!

W dniach 22.05 - 9.06 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 44, mieszcząca się przy ulicy Górnośląskiej 1, będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.
  Za utrudnienia przepraszamy!


Nagroda Literacka m.st. Warszawy


Kubusiowe czary mary "Pisanki, pisanki - jaja malowane!" - w Bibliotece nr 23 - 13.04.2017 - relacja

article thumbnail


Dnia 13 kwietnia w Wielki Czwartek spotkaliśmy się na zajęciach z cyklu Kubusiowe czary-mary aby poznać zwyczaje Wielkanocne i zrobić pisanki.


"Wiosenne klimaty wokalno-gitarowe" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - 12.04.2017 - relacja

article thumbnail

  12 kwietnia miał miejsce wiosenny recital współorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem Res Carpathica „Wiosenne klimaty wokalno-gitarowe czyli Wojtek Tomaszewski i Kuba Węgrzyn”. Poznali się 11 lat temu w ukraińskiej Czarnohorze ... Wojtek Tomaszewski - muzykolog, humanista, autor książek i artykułów o edytorstwie i życiu muzycznym, rzeźbiarz ptaszków, aniołów i świątków, gawędziarz i poeta. Pierwsze wyróżnienie za swoją piosenkę otrzymał na 'Mordzie' (w II LO S.Batorego w Warszawie), występował w Hybrydach, w 'Chatce u Kuby' pod Czarnohorą, i wielu miejscach w Polsce, laureat OPPA 2006. Ale od występów publicznych woli śpiewanie dla znajomych, w 'sytuacjach towarzyskich' i w górach, nawet płyty nagrał dla 'przyjaciół' a nie na 'rynek' ... Ot, bard i opowiadacz ... Kuba Węgrzyn - z wykształcenia muzyk, a z zamiłowania alpinista i przewodnik, góral z wyboru, który jest bardziej huculski niż Huculi w swojej 'Chatce u Kuby' pod C [ ... ]


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 12.04.2017 - relacja

article thumbnail

  12 kwietnia na spotkaniu w Bibliotece nr 19 nie udało się znaleźć odpowiedzi na pytanie co było pierwsze jajko czy kura, dlatego dzieci z rolek, krepiny i piórek zrobiły kogucika.   Na podwieczorek przeczytaliśmy drugą część książki o Amelii Bedeli.


Więcej artykułów