<< >>
Strona główna > Aktualności
Kwietniowe spotkania w Bibliotece nr 6

article thumbnailW kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkania cykliczne.


Kwietniowe spotkania w Bibliotece nr 10

article thumbnail

W kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10 przy ulicy Anielewicza 2 na spotkania cykliczne dla najmłodszych.
Proponujemy warsztaty literacko-plastyczne: Godziny dla Rodziny w środy o godzinie 17.30Czytodajnia we wtorki o godzinie 17.30


Kwietniowe spotkania w Bibliotece nr 23

article thumbnail


W kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47a na spotkania z cyklu Kubusiowe czary - mary.


Kwietniowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail


W kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o zdrowym jedzeniu!


Kwietniowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

W kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.
Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30.


Kwietniowe Dywanowiska w Bibliotece nr 39

article thumbnail


W kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 39 przy ulicy Przechodniej 2 o godzinie 17.00 na Dywanowiska.
W kwietniu będziemy eko...

Kwietniowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail


W kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.
Kwiecień plecień!

Kwietniowe spotkania z cyklu "Bajki na podwieczorek" w Bibliotece nr 19

article thumbnail


W kwietniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 19 przy ulicy Litewskiej 11/13 na Bajki na podwieczorek. Zaczynamy o 17.30!


UWAGA!

UWAGA!

W dniach 9-25 kwietnia Czytelnia Naukowa nr VII (2-gie piętro), mieszcząca się przy ul. Świętojańskiej 5, będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru. Czytelnia Czasopism (parter) będzie czynna bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy!


IBUK Libra

article thumbnail


IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!
Nasza biblioteka wykupiła dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Zapraszamy do naszych placówek po szczegółowe informacje.

Warsztaty w Wypożyczalni nr 43 - 21.03.2018 - relacja

article thumbnail

21 marca w Piwnicy pod Regałami odbyły się Warsztaty rękodzieła, na których tworzyliśmy Łapacze Snów. Dawnymi czasy był to rodzaj indiańskiego amuletu ochronnego. Wierzono, że przez siatkę wyplecioną na okrągłej ramce dobre sny spokojnie przechodzą, natomiast nocne koszmary zatrzymują się na niej i spływając po piórkach i koralikach giną wraz z pierwszymi promieniami słońca. Dziś jest to popularna ozdoba sypialni lub pokoju dziecięcego.
Własnoręcznie wykonane łapacze powędrowały do domów naszych czytelniczek.

Kubusiowe czary mary "Tajemnicze jajka" - w Bibliotece nr 23 - 15.03.2018 - relacja

article thumbnail


15 marca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 23 odbyło się spotkanie z cyklu "Kubusiowe czary-mary" nawiązujące do nadchodzących Świąt Wielkanocnych pt. "Tajemnicze jajka". Z opowiadania "Jak Kubuś Puchatek świętował Wielkanoc” B. Talkington dzieci dowiedziały się, czym są tajemnicze jajka, czyli pisanki. Porozmawialiśmy także o wielkanocnych zwyczajach i symbolach. Dzieci zainspirowane opowiadaniem o Kubusiu Puchatku wykonały również samodzielnie jajka z papieru na patyczku, z kurczaczkiem w środku.
Kubusiowe czary mary "Jak fotografować przyrodę?" w Bibliotece nr 23 - 14.03.2018 - relacja

article thumbnail

14 marca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 23 gościliśmy Roberta Dejtrowskiego. Czy myślicie, że łatwo wtopić się w otoczenie i zamaskować swoją obecność? Ci, którzy przyszli na spotkanie, mieli okazję sami się o tym przekonać a także poznać tajniki pracy fotografa przyrody oraz zobaczyć jak podpatruje się i fotografuje dzikie zwierzęta. W czasie slajdowiska usłyszeliśmy też mnóstwo ciekawostek z życia zwierząt i związanych z ich fotografowaniem anegdot. Mogliśmy też przebrać się w strój maskujący oraz zobaczyć jak wygląda czatownia fotografa.

"Książki z pomyślunkiem" - spotkanie w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 7.03.2018 - relacja

article thumbnail

7 marca rozpoczął się nowy cykl w Piwnicy pod Regałami. "Środowe czytanie" to spotkania z książkami i rozmowy o życiu. Na dobry początek odbyły się warsztaty o zapamiętywaniu.
Tak przygotowane - 4 kwietnia - będziemy wspólnie omawiać biografie niepokornych malarzy.


"Lęk i strach" - spotkanie w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 23.04.2018

article thumbnail


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Piwnica pod Regałami zapraszają w poniedziałek 23 kwietnia o godzinie 18.00 na spotkanie pt. "Lęk i strach".
Będzie to kolejna prelekcja z cyklu "Przyroda i przygoda", którą poprowadzi Łukasz Tulej - podróżnik, pasjonat i przyrodnik.  

Spotkanie odbędzie się w Piwnicy pod Regałami przy ulicy Świętojańskiej 5.
Marcowe spotkania w Bibliotece nr 23

article thumbnail


W marcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47a na spotkania z cyklu Kubusiowe czary - mary.


"Sąsiedzi, pomaganie, Spamalot i inni" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - 25.04.2018

article thumbnail


W środę 25 kwietnia o godzinie 18.00 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A oraz V edycja Festiwalu "Wespół w Zespół dla Solca" zapraszają na spotkanie pt. "Sąsiedzi, pomaganie, Spamalot i inni"

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!


Spotkanie z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44 - 25.04.2018

article thumbnail


Zapraszamy w środę 25 kwietnia o godzinie 17.30 do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 na spotkanie na Latającym Dywanie.
Kwiecień plecień!


Poczytajmy pogadajmy "Żabek i Ropuch przez cały rok - jutro" w Bibliotece nr 6 - 25.04.2018

article thumbnail

W środę 25 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkanie z cyklu "Poczytajmy, pogadajmy".
Poczytamy i pogadamy o lenistwie...


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 25.04.2018

article thumbnailW środę 25 kwietnia o godzinie 17.30 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 19 przy ulicy Litewskiej 11/13 zaprasza na zajęcia z cyklu Bajki na podwieczorek.


Więcej artykułów