<< >>
Strona główna > Aktualności
Listopadowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail


W listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o ptakach cudakach!


Wrześniowy Baśniobór w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail


We wrześniu, zabawą Przyjaciele z Baśnioboru. Zjazd magicznych istot czytających rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań dla dzieci w wieku 8-12 lat. Uczestnicy zjazdu otrzymali ważne zadanie – musieli uratować świat przed istotami nieczytającym. Musieli wykazać się odwagą, cierpliwością, pomysłowością i oczywiście znajomością książek. Na szczęście świat został uratowany!
Na kolejnych zabawach literackich będziemy spotykać się raz w miesiącu, w piątkowe popołudnia o godz. 17.15 

Wrześniowe Spotkania Kominkowe w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail


Rozpoczął się kolejny sezon Spotkań Kominkowych. W tym roku każde dziecko, które przyjdzie pierwszy raz na spotkanie odbija ślad swojej dłoni na tablicy i tym samym zapisuje się do Klubu Kominkowicza.  
We wrześniu czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima. Uczyliśmy się też rozpoznawać ptaki, robiliśmy prace plastyczne ze słabo wyrośniętych rzepek, a także odwzorowywaliśmy pociąg opisany w wierszu Lokomotywa.

Listopadowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail


W listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.


Listopadowe Dywanowiska w Bibliotece nr 39

article thumbnail


W listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 39 przy ulicy Przechodniej 2 o godzinie 17.00 na Dywanowiska.
Mamy jesień!
Listopadowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

W listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.
Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30.


Listopadowe spotkania w Bibliotece nr 23

article thumbnail


W listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47a na spotkanie z cyklu Kubusiowe czary - mary.


Listopadowe spotkania z cyklu "Bajki na podwieczorek" w Bibliotece nr 19

article thumbnail


W listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 19 przy ulicy Litewskiej 11/13 na Bajki na podwieczorek. Zaczynamy o 17.30!
Mamy jesień!
Listopadowe spotkania w Bibliotece nr 10

article thumbnail

W listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10 przy ulicy Anielewicza 2 na spotkania cykliczne dla najmłodszych.
Proponujemy warsztaty literacko-plastyczne: Godziny dla Rodziny w środy o godzinie 17.30Czytodajnia w czwartki o godzinie 14.00


Listopadowe spotkania w Bibliotece nr 6

article thumbnailW listopadzie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkania cykliczne.


Październikowa Czytodajnia w Bibliotece nr 10 - relacja

article thumbnail


Wszyscy lubią tajemnice a zagadki detektywistyczne wciągają. Trzymająca w napięciu akcja, zagadkowe zdarzenia i trudne do wyjaśnienia zjawiska sprawiają, że nawet najbardziej oporni czytelnicy czytają z wypiekami na twarzach. Stąd już tylko krok do "serii z dreszczykiem..." a tam nic nie jest takie, jakim się wydaje, a ogromna dawka humoru idzie w parze z wielką tajemnicą. Naszym klubowym bestsellerem jest książka o przygodami dwóch Żółtych Smoków żeby nie było niedomówień, należy wyjaśnić, że jeden z nich jest niebieskim smokiem miniaturką, który uciekł z cyrku a drugi kogutem!

Zapraszamy na następne spotkanie Czytodajni - Zasadnicze pytanie brzmie: Co łączy szkatułki, grobowce i stare zdjęcia?

Październikowe zajęcia z cyklu "Godziny dla rodziny" w Bibliotece nr 10 - relacja

article thumbnail


Najbardziej znane i lubiane zabawy jesienne. Jak co roku nie może ich zabraknąć w naszym programie, a mowa o jesiennych warsztatach plastycznych. Razem z rodzicami nasi czytelnicy bawili się i tworzyli. Dla najwytrwalszych naszych gości pani Beata przygotowała wiele różnych skarbów - kasztany, liście, żołędzie, korale jarzębiny i wiele innych cudów Pani Jesieni, z których powstały rewelacyjne prace szczególnie cenne, gdyż tworzone były wspólnie przez dzieci i rodziców."Łotwa - daleka i bliska" - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 25.10.2017 - relacja

article thumbnail


25 października w Czytelni Naukowej Nr VII na ul. Świętojańskiej 5 odbyło się 51 spotkanie Klubu 5+. Tym razem tematem była Łotwa. Spotkanie tradycyjnie otworzyła Pani Krystyna Chwazik kierownik Czytelni Naukowej Nr VII. Maciej Klimczak ambasador w Rydze w latach 2005-2009 starał się zainteresować słuchaczy wychodząc z przewrotnie zawartej w tytule tezy „Łotwa – daleka i bliska. Bogactwo doświadczeń i wiedza prowadzącego sprawiły, że historia, geografia i współczesność naszego sąsiada stały się słuchaczom bliższe. Wykład ilustrowany wieloma zdjęciami i filmami zawarł podstawowe kompendium wiedzy czym Łotwa była i jest, stając się dla słuchaczy intelektualną inspiracją do pogłębiania swoich zainteresowań. Klubowicze otrzymali sugestie lektur i wskazówki do indywidualnych poszukiwań w sieci. Sądząc z oklasków było to spotkanie udane zarówno dla słuchaczy jak i prelegenta.
UWAGA!

UWAGA!

W dniu 27.11 (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 44, mieszcząca się przy ul. Górnośląskiej 1, będzie zamknięta z powodu prac elektrycznych prowadzonych w budynku.

Za utrudnienia przepraszamy!


UWAGA!

UWAGA!

W dniach 22.11 - 5.12 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97, mieszcząca się przy ul.Czerniakowskiej 178a, będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.

Za utrudnienia przepraszamy!


Plan zagospodarowania Powiśla Południowego

article thumbnail


Jaki Plan Miejscowy dla Powiśla Południowego?
Poznaj projekt planu! Pierwsze spotkanie 18 listopada.
Więcej informacji


Ochotnicy warszawscy - wolontariat w Wypożyczalni nr 97

article thumbnail

Zapraszamy do:
- pomocy  w odrabianiu lekcji,
- nauki języków obcych,
- rozmowy  o historii, literaturze, podróżach,
- dzielenia się umiejętnościami np. robienia na drutach, gry w szachy, w brydża, na pianinie, robienia biżuterii,
- nauki obsługi komputera, pisania biznesplanu...

Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się swoją wiedzą.

Kontakt: wyp97@biblioteka.waw.pl  (temat: wolontariat)


Warsztaty w Wypożyczalni nr 43 - 19.10.2017 - relacja

article thumbnail


19 października w Wypożyczalni nr 43 odbyły się Warsztaty plastyczne poświęcone decoupage. Jest to technika dekoracyjna, polegająca na wycinaniu motywów z papieru, materiału lub serwetek, naklejaniu ich na przygotowaną powierzchnię i lakierowaniu. W ten sposób można dekorować przedmioty codziennego użytku, szkło, tkaniny lub meble. Podczas warsztatów czytelniczki ozdabiały lusterka. Dla większości było to pierwsze spotkanie z takim dekorowaniem. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniałą, twórczą atmosferę.


Kubusiowe czary mary "Kolory jesieni" - w Bibliotece nr 23 - 12.10.2017 - relacja

article thumbnail


12 października w naszej placówce dla Dzieci i Młodzieży nr 23 odbyły się warsztaty literacko-plastyczne pt. „Przygody z myszką” czytane opowiadanie rosyjskiego autora N. Sładkowa „W piaskach pustyni” podobało się dzieciom. Autor obdarzył zwierzęcych bohaterów darem mowy i myślenia. Ze współczuciem słuchaliśmy o przygodzie myszki pustynnej, która żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Myszka chciałaby żyć spokojnie i w przyjaźni ze wszystkimi zwierzętami, ale w przyrodzie różnie bywa. W naszym opowiadaniu, tak jak w każdej bajce przygoda myszki dobrze się zakończyła. Później wykonaliśmy myszkę z czarnego kartonu, różowymi uszkami i długimi wąsami. Prace wykonane były wspaniałe.
Październikowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

W październiku zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.
Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30. Dzieci w wieku 8-12 lat zapraszamy na Zabawy literackie w piątki o godzinie 17.15.


Więcej artykułów