<< >>
Strona główna > Aktualności
Wystawa fotograficzna "Niepamięć i Przywołanie"

article thumbnail

Centrum Informacji im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego Anna Plewka mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy fotograficznej:
 "NIEPAMIĘĆ I PRZYWOŁANIE"CMENTARZEOSADNIKÓW NIEMIECKICHŁOMIANEK I OKOLIC
2 sierpnia 2017 (środa) o godz. 18Zainteresowanych zapraszamy w dniach 2.08 - 11.08Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w sali Biblioteki Publicznej w Dzielnicy m.st. WarszawyCentrum Informacji im. J.N. Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178 A(wejście również przez Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr.97)poniedziałek - środa: 13.00 - 19.00czwartek - piątek: 9.00 - 15.00wstęp wolny
Baśniobór w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail


W czerwcu uczniowie kl. III Academy International Karolkowa 49 odwiedzili bibliotekę ostatni raz w tym roku szkolnym. Gdy tylko weszli do budynku na Świętojańskiej okazało się, że znalazły tu schronienie magiczne istoty znane czytelnikom cyklu książek Brandona Mulla „Baśniobór”. Niewtajemniczeni nie mogli ich rozpoznać – widzieli tyko kolorowe motyle i ptaki. Jednak nasi stali bywalcy z łatwością rozpoznali w nich wróżki i inne istoty światła. Zadaniem uczestników zajęć była pomoc magicznym stworzeniom w powrocie ich świata. Misja zakończyła się powodzeniem. Magiczny rezerwat został uratowany, a biblioteka obdarowana książkami…Czerwcowe spotkania w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail

W czerwcu czytaliśmy książki Małgorzaty Strzałkowskiej i oglądaliśmy kolaże autorki wyklejane we wtorki. Sprawdzaliśmy także jakie kolaże, które z kolorowych kartek wykleimy w czwartek.
Na ostatnim w sezonie spotkaniu były quizy i zagadki sprawdzające wiedzę o książkach i bibliotece. Były też oczywiście nagrody. Okazało się, że Kominkowicze znają prawie wszystkie książki na świecie!Czerwcowe spotkania w Bibliotece nr 6

article thumbnail

    W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkania cykliczne.    


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 7.06.2017 - relacja

article thumbnail


Pierwsze spotkanie w Bibliotece przy ul. Litewskiej z cyklu „Wakacje tuż za progiem” odbyło się 7 czerwca. Towarzyszył nam „Wiatr i…”latawce.


”Rybki akwariowe” - warsztaty plastyczne - w Bibliotece nr 23 - 6.06.2017 - relacja

article thumbnail


6 czerwca w naszej placówce dla Dzieci i Młodzieży nr 23 odbyły się warsztaty plastyczne pt.” Rybki akwariowe” dla dzieci, które zrobiły rybkę z kartonu, przeplataną kolorowymi paseczkami. Rybka może być zakładką do książki lub ozdobą pokoju. Czytaliśmy książki o hodowli rybek akwariowych, np. Page G. „Rybka”. Wiadomości te pomogą założyć akwarium i urządzić rybkom wspaniały domek, posadzić roślinki i inne ozdoby np. muszle Rozmawialiśmy o odmianach rybek akwariowych i pielęgnowaniu ich.


Czerwcowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail

  W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o wakacjach!


Czerwcowe spotkania z cyklu "Bajki na podwieczorek" w Bibliotece nr 19

article thumbnail

  W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 19 przy ulicy Litewskiej 11/13 na Bajki na podwieczorek. Zaczynamy o 17.30!   Wakacje tuż tuż... Czekamy!


Noc Bibliotek w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail

Podczas Nocy Bibliotek, w Bibliotece dla Dzieci, młodzi czytelnicy rozwiązywali literackie kalambury, grali w gry planszowe, zmierzyli się z logicznymi łamigłówkami i tworzyli ciekawe konstrukcje z klocków magnetycznych. A rodzice w tym czasie układali 1000-elementowe puzzle. Niestety na to wyzwanie, ta noc okazała się za krótka.
Czerwcowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.   Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30. Dzieci w wieku 7-12 lat zapraszamy do Akademii Młodego Czytelnika w piątki o godzinie 17.30  


Czerwcowe spotkania w Bibliotece nr 10

article thumbnail

W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10 przy ulicy Anielewicza 2 na spotkania cykliczne dla najmłodszych.   Proponujemy warsztaty literacko-plastyczne: Klub Malucha w piątki o godzinie 11.30 Godziny dla Rodziny w środy o godzinie 17.30  


Czerwcowe spotkania z cyklu "Klub Książki na Wilczej" w Bibliotece nr 1

article thumbnail

  W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 1 przy ulicy Wilczej 14 o godzinie 17.00 na spotkania Klubu Książki na Wilczej.   Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu 22 621 10 92


Majowe spotkania w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail


W maju na Spotkaniach Kominkowych czytaliśmy o tatusiu Muminka i o mamie, która została Indianką. Każdy chciał mieć kapelusz podobny do tego, w którym chodził tatuś Muminka i pióropusz podobny do tych, które nosili Indianie. Na spotkaniach Akademii Młodego Czytelnika – królowały Gwiezdne Wojny.
Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 31.05.2017 - relacja

article thumbnail


31 maja spotkaliśmy się w Bibliotece przy Litewskiej… i powstały „Ciasteczkowe potwory”.


Czerwcowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail

  W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.   Przygotowania do Wakacji czas zacząć!


Czerwcowe Dywanowiska w Bibliotece nr 39

article thumbnail

  W czerwcu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 39 przy ulicy Przechodniej 2 o godzinie 17.00 na Dywanowiska.   Wakacje tuż tuż!


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 24.05.2017 - relacja

article thumbnail


Kolejne spotkanie z cyklu „Nie taki potwór straszny” odbyło się 24 maja i poświęcone zostało naszym Mamom. Przeczytaliśmy opowieść Joanny Papuzińskiej „Jak nasza mama hodowała potwora”. Z okazji zbliżającego się DNIA MATKI dzieci wykonały wazoniki.

UWAGA!

UWAGA!

W dniach 26.06 - 31.08.2017 zmianie ulegają godziny otwarcia Bibliotek.
Zobacz szczegóły
Godziny otwarcia placówek w wakacje 2017


Od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku  nasze placówki są czynne:

Czytelnia Naukowa nr VII
ul. Świętojańska 5 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek                      900 - 1530 Wypożyczalnia nr 5
ul. Ludna 9 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek                      900 - 1530 Wypożyczalnia nr 7
ul. Mokotowska 26 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek                      900 - 1530 Wypożyczalnia nr 9
ul. Nowosielecka 20 poniedziałek, wtorek, środa     1300 - 1900
czwartek, piątek  & [ ... ]


Spotkanie z cyklu „Bajki na podwieczorek” w Bibliotece nr 19 - 17.05.2017 - relacja

article thumbnail


Legenda o Bazyliszku stała się inspiracją kolejnego spotkania w Bibliotece nr 19. Dnia 17 maja wykonaliśmy kolorowe Bazyliszki.Więcej artykułów