<< >>
Strona główna > Aktualności
Warsztaty w Wypożyczalni nr 43 - 7.02.2018 - relacja

article thumbnail7 lutego w Wypożyczalni Nr 43 odbyły się Warsztaty plastyczne, na których liczna grupa zaprzyjaźnionych czytelniczek malowała i ozdabiała drewniane pudełeczka metodą decoupage. To popularna technika dekoracyjna, polegająca na wycinaniu motywów z papieru, materiału lub serwetek, naklejaniu ich na drewnianą powierzchnię, zdobieniu i lakierowaniu. Twórczej pracy towarzyszyła niesamowita, radosna atmosfera. Powstały małe dzieła sztuki o niepowtarzalnym charakterze.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Lutowe spotkania w Bibliotece nr 10

article thumbnail

W lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 10 przy ulicy Anielewicza 2 na spotkania cykliczne dla najmłodszych.
Proponujemy warsztaty literacko-plastyczne: Godziny dla Rodziny w środy o godzinie 17.30Czytodajnia we wtorki o godzinie 17.30


Ferie w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail


W czasie ferii w bibliotece czytaliśmy o Turlututu i o Krasnalu Michałku. Potem malowaliśmy - na papierze i na puszkach. Do kolorowych puszek włożymy kredki, ołówki, nożyczki i inne przybory potrzebne na zajęcia. Robiliśmy też szyszkowe stworki i ćwiczyliśmy origami.

Styczniowe Spotkania Kominkowe w Bibliotece nr 24 - relacja

article thumbnail


W styczniu na Spotkaniach Kominkowych czytaliśmy wiersze Hanny Januszewskiej. Poznaliśmy opowieść O kocie co faję kurzył i składaliśmy koty z origami. Po przeczytaniu wiersza o Pyzie, rysowaliśmy jej wędrówki po polskich dróżkach.


Lutowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail


W lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.
Idzie luty, szykuj buty!

Lutowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail


W lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o zawodach!


Lutowe spotkania w Bibliotece nr 24

article thumbnail

W lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 na spotkania cykliczne.
Dzieciom w wieku 4-8 lat proponujemy Spotkania Kominkowe w czwartki o godzinie 17.30.


Lutowe spotkania w Bibliotece nr 6

article thumbnailW lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkania cykliczne.


Lutowe spotkania z cyklu "Bajki na podwieczorek" w Bibliotece nr 19

article thumbnail


W lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 19 przy ulicy Litewskiej 11/13 na Bajki na podwieczorek. Zaczynamy o 17.30!


Lutowe Dywanowiska w Bibliotece nr 39

article thumbnail


W lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 39 przy ulicy Przechodniej 2 o godzinie 17.00 na Dywanowiska.


"Jak korzystać z bogactwa kultury" - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 24.01.2018 - relacja

article thumbnail


24 stycznia w Czytelni Naukowej Nr VII na ul. Świętojańskiej 5 odbyło się 53 spotkanie Klubu 5+. Tym razem uczestnicy stanęli oko w oko z Legalną Kulturą. O tym, jak owocnie korzystać z sieci i nie łamać prawa, mówił Pan Marcin Kotyła. O czym mówił? To najtrafniej wyraża cytat z misji projektu Legalna Kultura; ...  Nasza misja oparta jest na pozytywnym przekazie – pokazujemy, jak korzystając ze wszystkiego, co oferuje nam najnowsza technologia, pozostać etycznym człowiekiem świadomym tego, że żyje wśród innych ludzi, także w Internecie…” Poruszanie się w sieci nie musi być trudne, nie musi być niebezpieczne, jeśli spełnimy podstawowe warunki. I teraz dopiero uczestnicy spotkania mają problem – jak znaleźć czas, by sięgnąć do wszystkich dostępnych w domenie publicznej źródeł wiedzy o kulturze. Sądząc z pytań zadawanych prelegentowi ziarno padło na podatny grunt. Panie Marcinie dziękujemy.

Ochotnicy warszawscy - wolontariat w Wypożyczalni nr 97

article thumbnail


Trwa nabór do zajęć z Wolontariuszami.


Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.


Kontakt: wyp97@biblioteka.waw.pl (temat: wolontariat)
lub tel.: (22) 629 60 95


UWAGA!

UWAGA!

W dniach 19.02 - 7.03 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 53, mieszcząca się przy ul.Anielewicza 2 (parter), będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.

Za utrudnienia przepraszamy!


Quiz: Tropy zwierząt w Bibliotece nr 6

article thumbnail


Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza do rozwiązywania Quizu Tropy zwierząt.
Na uczestników, którzy odpowiedzą poprawnie czekają niespodzianki. Quiz

"Ukryte historie. Świętojańska 5 - zanim powstała biblioteka" - wystawa w Bibliotece przy ul. Świętojańskiej 5

article thumbnail


Dusza schodów to przestrzeń, wokół której układają się ciągi schodów. W tym właśnie miejscu prezentujemy wystawę "Ukryte historie. Świętojańska 5 - zanim powstała biblioteka". To historia budynku, w którym pracujemy, przygotowana przez pracownice Książki na Telefon.

Zapraszamy do wejrzenia w głąb duszy naszej kamienicy.
Bibliotekarze ze Świętojańskiej

Wystawa jest czynna w godzinach pracy budynku.
Lutowe spotkania w Bibliotece nr 23

article thumbnail


W lutym zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47a na spotkanie z cyklu Kubusiowe czary - mary.


"Zima jak...malowana" - wystawa zdjęć w Wypożyczalni nr 43

article thumbnail


Od 8 stycznia do 21 marca 2018 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę "Zima jak... malowana" - obrazy znanych malarzy.


Wystawę można oglądać w Wypożyczalni nr 43 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.Styczniowe spotkania w Bibliotece nr 6

article thumbnailW styczniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 na spotkania cykliczne.


Styczniowe spotkania z cyklu "Latający dywan" w Bibliotece nr 44

article thumbnail


W styczniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1 w każdą środę o godzinie 17.30 na spotkania Latającego Dywanu.
Będzie NA STYKU!

Styczniowe spotkania z cyklu "Baśniowe Poczytajki" w Bibliotece nr 38

article thumbnail


W styczniu zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38 przy ulicy Śliskiej 3 o godzinie 17.30 na Baśniowe Poczytajki.

Porozmawiamy... o sportach zimowych!


Więcej artykułów